Gökhan Özoğuz'dan Komünist Başkan Fatih Maçoğlu'na "Tunceli" çıkışı - YAZDIR

Yerel seçim sürecinde Komünist Başkan Mehmet Maçoğlu'na açık açık destek olduğunu dile getiren şarkıcı Gökhan Özoğuz son icraatına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Özoğuz, Tunceli Belediyesi'nde "Tunceli" ibaresinin yerine "Dersim" kullanılması kararını eleştirdi.

  • GİRİŞ24.05.2019 10:22
  • GÜNCELLEME24.05.2019 10:22

Son dönemde siyasi söylemleriyle gündem olan ve takipçilerinden tepki gören Gökhan Özoğuz, daha önce 31 Mart yerel seçimlerinde desteklediği "Komünist Başkan" olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu ile bu açıklama sonrası ters düştü.

 

 

"KAOS YARATIR"

Özoğuz twitter hesabından "Bir değişim varsa bile kanuni olarak meclisden geçip onaylanması lazım. 1935 de yukarıda yazıdaki nedenlerden dolayı değişmiş. Bugün tekrar değişecekse meclis kararı ile kanuni yollardan değişir. Yoksa 1935 Tunceli kabul edilmiştir! Ferdi, duygusal karar almalar kaos yaratır" alınan kararın yerinde olmadığını dile getirdi.

 

 

NE OLMUŞTU?

Tunceli Belediye Meclisi, Türkiye Komünist Partisi'nden aday olarak seçilen ve "Komünist Başkan" olarak bilinen Fatih Mehmet Maçoğlu başkanlığında yapılan olağan ve olağanüstü toplantılarda kararlar aldı.

Tunceli Belediyesi, meclis toplantılarında alınan karara göre belediye hizmet binalarındaki tabelaların 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiği bilgisi yer aldı.