İŞKUR okul öncesi öğretmeni alımı başvuruları başladı! - YAZDIR

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilana göre, çeşitli özel sektör kurumlarında görevlendirilecek okul öncesi öğretmeni alımı yapılıyor. Başvuru yapacak adaylardan KPSS ve ayrıca sınav şartı aranmıyor. İşte başvuru şartları ve detayları...

  • GİRİŞ21.06.2019 13:49
  • GÜNCELLEME21.06.2019 13:49

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından en az lise mezunu olmak üzere önlisans ve lisans mezunu okul öncesi öğretmeni alımı yapılıyor. Yayımlanan ilana göre alımlar, farklı illere ve çeşitli özel sektör kurumlarına yapılacaktır. Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmamaktadır. Başvurular online olarak yapılacak olup, İŞKUR kayıt işlemlerini ve nasıl başvuru yapılacağını sizler için açıklıyoruz.

 

Hangi İllerde Alım Yapılıyor?

- İstanbul

 

- Antalya

- Denizli

- Bilecik

- Kahramanmaraş

- Hatay

- Balıkesir

- Ankara

- Uşak

- Kütahya

- Adana

- Bursa

- Tokat

- İzmir

- Konya

- Samsun

- Malatya

- Aksaray

- Van

- Tekirdağ

- Manisa

- Kocaeli

Başvuru Şartları Neler?

Her ilanın şartları farklı olup ortak başvuru şartları şu şekildedir:

- Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartsız,

- Mesleğini severek yapan,

- En az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak,

- Müfredata uygun planlı çalışan,

- Güleryüzlü ,Sabırlı, İletişim gücü yüksek,

- Okul kurallarına uyan,

- Sorumluluklarının bilincinde olan,

- Kendini geliştiren,

- Kariyerine önem veren,

- Kurumda uzun yıllar görev alabilecek,

- Dış görünüşüne önem veren,

- Bilgisayar kullanabilen, haftalık ve aylık programları hazırlayabilecek,

- Veli iletişiminde kuvvetli,

- Eğitim koordinatörü ile koordineli bir şekilde çalışarak; her türlü değerlendirme materyali, doküman, kaynak hazırlanmasından sorumlu olabilecek.

Okul Öncesi Öğretmeni Alımı

* Lise mezunu alım yapan kurum örneği!

Nasıl Başvuru Yapılır?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılan Okul Öncesi Öğretmeni alımlarına başvuru yapacak adaylar, BURAYA  tıkladıktan sonra e-Devlet üzerinden giriş yaparak ilanların detaylı kriterlerini görebilir ve kendilerine uygun olan ilana için başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İŞKUR'a Kayıt İşlemleri

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR'a Kayıt Şartları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.