Pentagon ile imzalar atıldı! 405 milyon dolarlık dev anlaşma - YAZDIR

ABD'li Lockheed Martin firması ile Pentagon, büyük çaplı roket motorlarının tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon faaliyetleriyle ilgili olarak 405.7 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

  • GİRİŞ07.08.2019 17:23
  • GÜNCELLEME07.08.2019 17:23
  • KAYNAKSAVUNMASANAYİST

ABD'li Lockheed Martin firması ile Pentagon arasında 405.7 milyon dolarlık bir sözleşme imzalandı. Sözleşmede firma, büyük çaplı roket motorlarının tasarım, geliştirme, üretim ve entegrasyon faaliyetleri yürütecek.

 

 

Söz konusu anlaşma kapsamında yapılacak olan çalışmalar, Orta Menzilli Konvansiyonel Hızlı Saldırı Silah Sisteminin (Intermediate Range Conventional Prompt Strike Weapon System) uçuş testleriyle ilgili ekipman tedarikini içermekte. Çalışmaların, Ocak 2024’e kadar tamamlanması planlanmakta.

Ve Rusya ile ABD dünyayı sarsan açıklamayı yaptı: INF artık bitti

 

 

ANLAŞMANIN ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Prompt Global Strike (PGS), ABD Ordusunun dünyanın herhangi bir yerine 1 saat içerisinde hava saldırısı yapmasını sağlayacak bir sistem geliştirmek için yapılan bir askeri çabadır. Bu anlaşmanın, ABD'nin INF (Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler) Antlaşmasından hemen sonra imzalanması son derece dikkat çekti.