Flamingo köy nerede? Nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatı ne kadar? - YAZDIR

Temiz havası ve sessiz sakin doğasıyla Çatalca'da bulunan Flamingo Köy sizleri hafta sonu kaçamağına çağırıyor. Kahvaltısı ile meşhur olan bu yerde flamingo, ördek, kaz, tavus kuşu, kuğu, sülün, civciv ve tavukların mini hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Peki, Flamingo Köy nerededir? Nasıl gidilir? Fiyatları ne kadardır? İşte, haberin ayrıntıları...

  • GİRİŞ22.11.2019 07:46
  • GÜNCELLEME22.11.2019 11:28

Çocuklu ailelerin tercih ettiği Flamingo Köy, her yaştan kesimin ilgisini çeken yerler arasında. Flamingo Köy, tam takır kahvaltısıyla meşhur olduğu gibi tatil seçeneği olarak değerlendirebilirsiniz. Bu doğal yaşam parkında, hafta içi serpme kahvaltı, hafta sonu ise açık büfe kahvaltı seçenekleri ile hizmet olarak hizmet veriliyor. İstanbul'da gezilecek sakin yerler adlı haberimiz için sayfamıza göz atabilirsiniz. Peki, Flamingo Köy nerede? Nasıl gidilir? Fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızı takip ediniz. İşte, Flamingo Köy hakkında bilinmesi gerekenler...

Flamingo köy nerede? Nasıl gidilir? Kahvaltı fiyatı ne kadar?

FLAMİNGO KÖY NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Çatalca'da bulunan Flamingo Köy, İstanbul'dan 1 veya 1,5 saat içerisinde ulaşılabilecek bir konumdadır. İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesidir.

Flamingoköy'e nasıl gidilir?

Toplu taşıma ile ulaşım için Yenibosna'dan 401 numaralı otobüse binebilirsiniz. Metrobüs ile buraya ulaşım için ise, Beylikdüzü'ne kadar gelerek Çatalca'ya doğru devam ederek 401 numaralı otobüse Tüyap'dan binebilirsiniz. 401 numaralı otobüs ile son durakta indikten sonra meydandan Gökçeali köyü minibüsüne binerek ya da taksi tutarak yaklaşık 5 km mesafe içerisinde mekana ulaşabilirsiniz. Taksi fiyatlandırması 22 lira tutmaktadır. 

Flamingoköy ücretleri

Aracı ile Flamingoköy'e ulaşmak isteyenler için en pratik yol, telefonunuza yüklü olan Navigasyonu kullanmanız olacak. Navigasyona gideceğiniz konuma Flamingoköy  yazarak mekana kestirme yoldan ulaşabilirsiniz. 

Flamingoköy tanıtımı

"0552 377 61 61" ya da "0532 139 91 61" numaralı telefonları irtibata geçmek ve konuma ulaşmak için telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Flamingoköy'de ne yenir

FLAMİNGO KÖY'DE NE YAPILIR?

Hem bir doğal yaşam parkı hem de kahvaltı mekanı olarak hizmet veren Flamingo Köy'de adını köyde bulunan Flamingolardan almaktadır. Çocukların ve yetişkinlerin ilgisini çeken flamingoların yanı sıra köyde; ördek, kaz, tavus kuşu, kuğu, sülün, civciv ve tavukların mini hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Flamingoköy'de ne yapılır?

Çocukları eğlendirmek için seçebileceğiniz bir diğer eğlence de pedallı yunus bisikletleri. Dere içerisinde bu bisikletler ile flamingolar arasında sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

Flamingo Köy

FLAMİNGO KÖY KAHVALTI VE MANGAL FİYATLARI NE KADAR?

Köye girişte danışmada bulunan ilgililere gelme nedeninizi belirttiğiniz taktirde ona göre ücrete tabi tutuluyorsunuz. Kahvaltı veya mangal gibi seçeneklerin ücretlendirilmesinde farklılık oluyor. Kahvaltı yapmayacak olsanız dahi giriş ücreti alınmaktadır. Ücretleri ise; hafta içi açık büfe kahvaltı kişi başı 80 lira, Hafta sonu açık büfe kahvaltımız 90 lira. 0-3 yaş ücretsiz olup, 3 yaş üzeri çocuklar %50 indirimlidir. Sınırsız çay dahildir.

Flamingoköy'de ne yapılır?

Kahvaltı her gün saat 9.30'da başlayıp 13:30'da sona ermektedir. Barbekü hizmetinde, satın alınan etler, işletme tarafından ücretsiz olarak servis edilmektedir. 1 kg etin fiyatı 90-200 lira arasında değişmektedir.

Flamingoköy'de ne yapılır?

Yer alanı geniş ve yeteli olduğu için rezervasyona gerek duyulmamaktadır. Hafta sonları yoğun olması nedeniyle Flamingoköy'de kafe hizmeti sağlanmamaktadır. Gölde deniz bisikletlerini kullanmak ve çocuk parkı ücretsizdir.

Flamingoköy Çatalca