Son dakika haberi: Çankırı'da peş peşe 3 deprem! Kandilli revize etti - YAZDIR

AFAD son dakika olarak duyurdu: Çankırı'da 3 dakika arayla peş peşe iki deprem meydana geldi. Merkez üssü Çerkeş ilçesi olan depremlerin Ankara'da da hissedildiği öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Akbaş can ve mal kaybı olmadığını açıkladı. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 4,9 ve 5,1 olarak revize etti. Aynı ilçede 14.46 itibariyle 4.3 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

  • GİRİŞ14.09.2019 14:58
  • GÜNCELLEME14.09.2019 22:23

Çankırı'nın Çerkes ilçesinde bu sabah peş peşe iki depremin meydana geldiği bildirildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkeş ilçesinde, saat 09.00'da 4,7 büyüklüğünde, 09.03'te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremlerin büyüklüğünü 4,9 ve 5,1 olarak revize etti.

Deprem sonrası vatandaşların büyük panik yaşadığı ve evlerini terk ettiği öğrenildi.

BİR DEPREM DAHA

Aynı ilçede 14.46 itibariyle 4.3 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.ANKARA'DA DA HİSSEDİLDİ

 

 

İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Depremler Ankara ve diğer çevre illerde de hissedildi.


VALİ AÇIKLADI CAN VE MAL KAYBI YOK

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Akbaş can ve mal kaybı olmadığını açıkladı.İlk bilgilere göre bir olumsuzluk bulunmadığına işaret eden Aktaş, "Vatandaşların tedirgin olmamaları gerekir. Şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor." dedi.

İLÇEDE GEÇMİŞTE YAŞANAN BÜYÜK BİR DEPREM VAR

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da geçmişte ilçede büyük bir deprem olduğunu belirterek, vatandaşların ilk anda tedirginlik yaşadığını ancak herhangi bir sorun bulunmadığını kaydetti.

Depremin merkez üssünün  Çerkes ilçesi olduğu belirtildi

SON DEPREMLER

Kandilli Rasathanesi resmi internet sitesi üzerinden son yapılan açıklamalar şu şekilde:

DÜN DE BURSA SALLANMIŞTI

Dün Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Aşağıbali’de 3,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.17’de yaşanan deprem, yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti. 10 Eylül’de Akdeniz'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Muğla'nın Marmaris ilçesine 96,28 kilometre mesafede gerçekleşen depremin 6,73 kilometre derinlikte meydana geldiği açıklandı.

DEPREM TAHMİNCİSİ HOOGERBEETS: BÜYÜK DEPREM DOĞUDA OLACAK

Son dönemde yaptığı deprem tahminleriyle adından söz ettiren bilim adamı Frank Hoogerbeets Haber7’ye özel açıklamalarda bulunmuştu.

Hoogerbeets doğadaki deprem işaretlerini ve olası İstanbul depremi hakkında açıklamalar yaptı ve "Türkiye’de bir sonraki büyük depremin doğuda olacağını düşünüyorum" demişti.