WhatsApp Android kullanıcılarını çıldırttı: Son güncelleme bataryayı sömürüyor! - YAZDIR

Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, son güncelleme ile birlikte kullanıcılarının şikayet odağı haline dönüştü. Google Play Store ve sosyal medya platformlarından şikayetlerini dile getiren kullanıcılar, güncelleme sonrası telefonlarının şarjlarının çok hızlı tükendiğini belirtti. Herkes WhatsApp'tan soruna ilişkin çözüm bekliyor. İşte detaylar...

  • GİRİŞ14.11.2019 10:16
  • GÜNCELLEME14.11.2019 10:18

SMS'in devrini kapatan mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcılarını çılgına çevirdi. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, yep yeni özelliklerini yayınladığı güncellemeler ile kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Her geçen gün yeni özellikleri ile platformu daha kullanışlı bir hale getiren mesajlaşma devi, son yayınladığı güncelleme ile batarya canavarına dönüştü.

 

WHATSAPP SON GÜNCELLEMESİ İLE BATARYA CANAVARINA DÖNÜŞTÜ!

Aylık 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına sahip WhatsApp, son yayınladığı güncelleme ile şikayetlerin odağı haline dönüştü. Google Play Store ve sosyal medya platformlarında güncelleme sonrası şikayetlerini dile getiren WhatsApp kullanıcıları, uygulamanın artık aşırı şarj tükettiğini dile getirdi. 

Güncelleme sonrası WhatsApp'ın Android telefonlarının şarjını çok hızlı tükettiğini belirten kullanıcılar, uygulamayı aktif kullanmadıklarında dahi şarj seviyelerinin hızlıca düştüğünü belirtiyor. OnePlus telefon sahipleri ise en çok şikayet eden kullanıcılar arasında yerini alıyor.

 

iPhone ve iOS kullanıcıları tarafından ise şimdilik bir şikayet bulunmuyor.