4 yaşındaki çocuk minibüsün altında kalarak can verdi - YAZDIR

İstanbul Küçükçekmece'de yaşanan olayda Suriye uyruklu bir çocuk indiği servis minibüsünün altında kalarak öldü. Servis sürücüsü olayın ardından gözaltına alındı.

  • GİRİŞ10.12.2019 00:52
  • GÜNCELLEME10.12.2019 00:52

İstanbul Küçükçekmece'de  İnönü Mahallesi Beyazel Sokak’ta meydana gelen olayda, 4 yaşındaki Suriye uyruklu Hasan Dako, okul dönüşünde evinin önünde 34 LAY 202 plakalı servis aracından indi. Minibüsten inen çocuk servisin ön tarafından geçmek istediği sırada sürücü küçük çocuğu fark etmedi. Şoförün gaza basmasıyla küçük çocuk aracın altında kaldı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, küçük çocuğun hayatını kaybettiğini tespit etti. Servis sürücüsü ve araçta bulunan bir kadın gözaltına alındı. Küçük çocuğun cenazesi ise özel bir hastanenin morguna kaldırıldı.

Kazaya tanık olan Abdurrahman Irmık, “Saat 16.00 sıraları akşam üzeriydi. Camdan baktığımda kalabalığın toplandığını gördüm. Çocuk yerdeydi, vatandaşlar polis ve ambulans çağırmıştı. Gördüğüm bu, daha sonra çocuk kanlar içinde yerde yatıyordu. Nabzına baktığımda boynundan bir şey hissetmedim" dedi.