Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, ABD’den Doktora aldı - YAZDIR

Trabzon Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, okumanın yaşı yok diyerek ABD’de York Üniversitesi’nde yaklaşık 2 yıllık eğitim sürecinin ardından doktorasını aldı.

  • GİRİŞ10.12.2019 00:55
  • GÜNCELLEME10.12.2019 00:56

Dr. Ünvanına kavuşan Koçhan, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra ,25 yıl öncesinde KTÜ’de Yüksek Lisansını tamamladı.

Buradan sonra internet ortamında araştırma yaptığını kaydeden Koçhan, “AÖF Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldum. KTÜ’de 2017 yılında yüksek Lisansımı tamamladım. Doktora teziyle tamamlamam gerektiğini düşündüğüm için internetten biraz araştırdım. Nasıl Yapabilirim, bunu nasıl ileriye götürebilirim diye internetten araştırdım. York Üniversitesi diye bir portal buldum. Oraya müracaat ettim. 2 yıla yakındır, bitirme ödevleri, bitirme tezleriyle beraber, Büyükşehir Belediye Yasasıyla diğer belediye yasalarını kıyaslayarak, Türkiye’de ki belediyeciliğin gelişimiyle ile ilgili bir Doktora Tezi hazırladım” dedi. Tezini İstanbul’a oradan da ABD’ye gönderdiğini ifade eden Koçhan, “İstanbul’a bu ödevlerimizi veriyoruz. Amerika’ya gidiyor. Amerika’da üniversitede değerlendirilerek en son doktora ünvanına kavuşmuş olduk. Okumanın yaşı yok. Her an yeni şeyler öğrenmek benim için önemli. Bunun için de doktoramızı yaptık” dedi.