Trump'tan Greta'ya: Sakin ol Greta, sakin - YAZDIR

ABD Başkanı Trump, TIME dergisi tarafından "yılın kişisi" seçilen Greta ile ilgili ilginç bir çıkış yaptı. Trump sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "Çok saçma. Greta öfte yönetimi üzerine çalışmalı. Sakin ol Greta, sakin" ifadelerini kullandı. Greta ise, Trump'ın çıkışı sonrasında sosyal medya hesabında dikkat çeken bir değişikliğe gitti.

  • GİRİŞ12.12.2019 18:25
  • GÜNCELLEME12.12.2019 18:26
  • KAYNAKHABER7

ABD Başkanı Trump, TIME'ın Greta Thunberg'i 'Yılın Kişisi' seçmesine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Trump, "Çok saçma. Greta öfke yönetimi problemi üzerine çalışmalı ve sonra da bir arkadaşıyla güzel eski bir filmi izlemeye gitmeli. Sakin ol Greta, sakin" ifadelerini kullandı.

 

 

GRETA'DAN CEVAP

Thunberg, Trump'ın mesajının ardından kişisel Twitter hesabının profil bölümünü değiştirerek, "Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkan bir ergen. Şu anda bir arkadaşıyla sohbet edip eski usul güzel bir film izliyor" ifadelerini ekledi.

"GENÇLİĞİN GÜCÜ"

 

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşma ile tüm dünyanın gündemine oturan 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçildi.

Ocak ayında 17 yaşına basacak olan Thunberg için TIME dergisi, "gençliğin gücü" ifadesini kullandı.