Akşener'in Davutoğlu ve Babacan çıkışı malzeme konusu oldu - YAZDIR

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?" sorusuna, "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim" diyerek yanıt verdi. Akşener'in çıkışı sosyal medyada malzeme konusu oldu. Eski milli futbolcu ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, konuyla ilgili çok konuşulacak bir tweet attı.

  • GİRİŞ13.12.2019 23:41
  • GÜNCELLEME14.12.2019 12:57
  • KAYNAKHABER7

Katıldığı televizyon programında İyi Parti Genel BaşkanıMeral Akşener, gündeme dair açıklamalar bulundu.

Akşener, "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?" sorusuna, "Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim" yanıtını verdi.

 

'DAVUTOĞLU VE BABACAN'A VEKİL VERİRİM'

"Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili isterse, verir misiniz?” sorusuna Akşener'in yanıtı şöyle oldu:

 

Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim. Bu durumda kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Birileri size bel bağlamış. Ki bize bir de büyük bir haksızlık yapıldı. Bizim teşkilatlarımız, kongremiz, her şeyimiz tamamdı. Nitekim o 15 milletvekili de dahil olduktan sonra YSK’nın kararında bütün bunlar olduğu için ve de grubu da olduğu için ‘seçime girebilir’ dendi. Canımız o kadar yanık ki, sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu’ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim.

SOSYAL MEDYADA MALZEME KONUSU OLDU


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ''Babacan veya Davutoğlu'na milletvekili veririrm'' sözleri sonrası sosyal medyada mesaj yağdı. Kullanıcıların büyük bir bölümü Akşener'i hem eleştirdi hem de açıklamalarını malzeme konusu yaptı.

İşte o mesajların bazıları;