Kadın dizisi neden final yaptı: Kadın seyircileri bu sorunun yanıtını bekliyordu! - YAZDIR

Karşılaşılan bütün güçlüklere rağmen hayata sımsıkı tutunma hikayesini televizyon ekranlarında konu olarak işleyen Kadın dizisi için final kararı alınması tutkunlarını üzdü. En başından itibaren izleyici kitlesini derinden etkileyen olay örgüsüyle hafızalara kazınan Kadın dizisi neden final yapıyor? Duygusal sahneleriyle seyircisinin ekran başına kilitleyen Kadın'ın yayından kaldırılmasının sebebi belli mi?

  • GİRİŞ17.02.2020 22:30
  • GÜNCELLEME21.02.2020 16:30

Televizyon ekranlarında ilk defa 24 Ekim 2017 tarihi itibariyle yayın serüvenine giriş yapan ve 3 (üç) sezon boyunca elde ettiği yüksek izlenme oranlarıyla göze çarpan Kadın dizisi ile ilgili final kararı çıkması hayranlarını bir hayli üzdü. Her Salı akşamı akıllarda kalıcı bir iz bırakan sahneleriyle ekran macerasında kendine güçlü bir yer edinen Kadın dizisinin yolculuğuna son vererek yayından kaldırılacak olmasının sebebi sorgulama konusu haline getirildi. 

Özge Özpirinççi'nin baş rolünü üstlendiği Bahar Çeşmeli karakterinin Doruk ve Nisan isimlerindeki 2 çocuğu ile beraber yaşam mücadelesinin çarpıcı bir şekilde gözler önüne serildiği Kadın dizisi izleyici kitlesinin karşısına geçtiği ilk bölümden itibaren büyük bir yankı uyandırmıştı. Bilindiği üzere dizinin ilerleyen bölümlerinde Bahar'ın hayatta olmadığını zannettiği eşinin Sarp'ın ansızın çıkagelmesiyle beraber olaylar giderek farklı bir boyut kazanmaya başlamıştı. Ve üçüncü sezonda hiç beklenmedik bir şekilde tedavi altında tutulan Sarp'ın hastanede gözlerini yumarak yaşamını yitirmesi Bahar'ın hayatında önemli bir dönüm noktası yaşamasına neden olmuştu.

KADIN DİZİSİ NEDEN FİNAL YAPIYOR?

Yapımcılığında Fatih Aksoy ve Faruk Bayhan’ın yer aldığı ve yönetmenliğini ise Nadim Güç’ün üstlendiği dram türünde Fox TV ekranlarında yayınlanan Kadın dizisinin neden final yaptığı konusunda henüz kesin bir bilgi olmamakla beraber, dizinin yayıncısı MED Yapım'ın senaryodan büyük beklentisi olduğu ve bunun senaristler tarafından karşılanamadığı için yayından kaldırılacağı söylenmektedir.

KADIN FİNAL BÖLÜMÜ NE ZAMAN EKRANA GELECEK?

Senaryosunu Hande Altaylı’nın kaleme aldığı MED Yapım imzasıyla seyircisini ağırlayan Kadın final bölümünün 4 Şubat Salı tarihinde saat 20:00’da Fox TV ekranlarında son kez yayınlanacak.