Koronavirüs doktor ve hemşireleri vurdu: Saçlarını kazıtıp altlarına bez bağlıyorlar - YAZDIR

Çin'de koronavirüs salgınının başladığı Vuhan kentine gönderilen bazı sağlık görevlileri, bölgeye saçlarını kazıtarak gitmeye başladı. Hastanelerdeki sağlık çalışanlarının da tuvalete gidecek vakitleri olmadığı için altlarına bez bağlayıp çalıştıkları belirtildi. Virüs sebebiyle ölenlerin sayısı 1000'i geçmiş durumda...

  • GİRİŞ11.02.2020 15:03
  • GÜNCELLEME11.02.2020 15:05
  • KAYNAKBBC TÜRKÇE

Çin Komünist Partisi'nin yayın organı China Daily gazetesi, Twitter hesabında Şaanşi'den Vuhan'a giden 20 kadar doktor ve hemşirenin toplu halde saçlarını kısmen ya da tamamen kazıtma görüntülerini yayımladı.

 

Şinhua haber ajansı da benzer bir videoda, bu önlemin hastalığın patojenlerin yayılmasına engellemeye yardımcı olabileceği gibi maskelerin takılması ve koruyucu giysilerin giyilmesini de kolaylaştırabileceği belirtildi.

Doktor ve hemşireler zor şartlar atında çalışıyorlar....

 

TUVALETE GİDEMİYORLAR VE BEZ BAĞLIYORLAR

Uzmanlar, hastanelerde zamana karşı yarış yaşandığını belirterek bunun önemli olduğunu zira bazı doktorların tuvalete gidecek zamanları olmadığı için altlarına bez bağladığını söylüyor.

Hastanelerdeki bazı sağlık personelinin dezenfektan nedeniyle ciltlerinin beyazlaştığı belirtiliyor. Bölgeden gelen bazı fotoğraflarda da maskelerin doktorlar ve hemşirelerin yüzlerinde derin izler bıraktığı görülüyor.

Hemşirelerin ürküten görüntüsü! Koronavirüste ölü sayısı 564'e çıktı

Pekinli bir terapist, Washington Post gazetesine "Vuhan'daki her doktor ve hemşire büyük bir baskı altında. Hastaların kaygılandığını biliyoruz ama doktorlar da insan" dedi.