2020 AÖF sınavları tarihleri ertelendi mi? Anadolu Üniversitesi duyurdu - YAZDIR

AÖF sınavlarının ertelenmesine dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi öğrencileri uyardı. Ülkemizde görülen korona virüs nedeniyle okullarda tatil süresi uzatıldı YKS ertelendi ve üniversiteler bahar döneminde uzaktan eğitime geçti. Peki açıktan üniversite okuyan öğrenciler ne yapacak? AÖF bahar dönemi sınav tarihleri ertelendi mi? İşte detaylar...

  • GİRİŞ30.03.2020 09:07
  • GÜNCELLEME30.03.2020 09:07

Anadolu Üniversitesi (AÖF) bahar dönemi sınav tarihleri için açıklama yaptı. Özellikle sosyal medyada yayılan AÖF sınavları bu dönem ertelendi paylaşımlarına istinaden duyuru yayımlayan üniversite öğrencileri uyardı. "Açıklamada sosyal medyada paylaşılmakta olan ve YÖK kararı gibi gösterilen, bahar döneminin sona erdiği ve sınavların yapılmayacağı yönünde bilgiler içeren haber asılsızdır. YÖK ün böyle bir duyurusu yoktur. Yüksek Öğretim Kurulu'na ait duyurular için yok.gov.tr adresini, üniversitemizle ilgili duyurular için doğrulanmış resmi hesaplarımızı takip edebilirsiniz." ifadelerine yer verdi.

2020 AÖF SINAV TAKVİMİ

Bahar Dönemi vizeleri her hangi bir değişiklik olmaması durumunda 18 - 19 Nisan 2020 Bahar Dönemi finalleri 13 - 14 Haziran 2020 tarihlerinde düzenlenecek.

 

Alttan dersi olanlar için Yaz Okulu sınavları 22 - 23 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenlenecek.

 

ATA AÖF SINAVLARI ERTELENDİ!

Atatürk Üniversitesi tarafından yayımlanan duyuruya göre, Koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde alınan tedbirler kapsamında, 28-29 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Fakültemiz Ara (Vize) Sınavları ertelenmiştir. Gelişmeler doğrultusunda yeni vize tarihleri belirlenerek öğrencilerimize duyurulacaktır. Yeni vize tarihleri belirlendiğinde sınav merkezi değişikliği yapılabilecektir. Hangi tarih aralığında sınav merkezi değişikliği yapılabileceği ilerleyen günlerde ayrıca duyurulacaktır.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversitelerde tatil süresi uzatıldığına dair açıklama geldi. YÖK; "Bugün YÖK Genel Kurulu'nda bazı kararlar aldık. Bu sene bahar dönemini uzaktan eğitim ve dijital eğitimle sürdürmeye karar verdik. Bu dersler yaz aylarında tamamlanacak. Olağanüstü süreci yönetmeye çalışıyoruz. Kampüslerde gerekli olmadıkça öğrenci bulunmaması en doğru olandır. Dünya iki ay önceki dünya değildir. Gençlerimizin de beklenti ve talepleri bu çerçevede olmalıdır. Bu süreçte örgün eğitime ara vermek zorundayız. Bu yeni durumu kabullenmek zorundayız. Bu uygulamalarda önemli olan sizlerin sağlığıdır." dedi