Hırvatistan'da basketbol sahası hastaneye çevrildi - YAZDIR

Hırvatistan hükümeti koronavirüs hastalarının tedavisi için Osijek kentinde bulunan basketbol sahasını geçici hastaneye çevirdi.

  • GİRİŞ27.03.2020 10:28
  • GÜNCELLEME27.03.2020 10:30
  • KAYNAKİHA

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısının artmasıyla ülkeler de önlemlerini arttırıyor. Ülkeler sınırlarını kapatma, uçuşları durdurma, sokağa çıkma yasağı gibi kararla alırken hızla yayılan virüs salgını nedeniyle bazı ülkelerin sağlık sistemleri çöktü. Koronavirüs hastaları İtalya ve İspanya’da hastane koridorlarında tedavi edilirken, ABD korona virüs hastaları nedeniyle diğer vatandaşlarının mağdur olmaması adına iki hastane gemisini görevlendirdi.

 

TEDAVİLERDE SOSYAL MESAFE KORUNACAK

Hırvatistan’da koronavirüs hastalarına sağlık hizmeti sunabilmek adına yeni çareler arıyor. Hükümet, Osijek kentinde bulunan basketbol sahasını geçici hastaneye çevirdi. Sosyal mesafe korunarak konuşlandırılan yataklarda koronavirüs enfekte olmuş kişilerin tedavi edilmesi amaçlanıyor.

Hırvatistan’da bugüne kadar 495 koronavirüs vakası görülürken, 3 kişi hayatını kaybetti. Yapılan tedavilerde ülke genelinde 22 kişi de tedavi edildi.