Polis alımında yaş ve boy şartı değişecek mi? Bakan Soylu açıkladı! - YAZDIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, EGM bünyesine yeni dönem PÖH alımı olup olmayacağı konusunda ve adayların merakla beklediği POMEM polis alımlarındaki yaş ve boy şartlarında esneklik olup olmayacağını açıkladı. Peki polis alımında yaş şartı değişti mi?

  • GİRİŞ09.04.2020 09:35
  • GÜNCELLEME09.04.2020 09:35

Katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, adayların merakla beklediği polis alımında yaş şartının değişip değişmeyeceğine açıklık getirdi. Soylu ayrıca coronavirus ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili de değerlendirme yapan Bakan Soylu İstanbul ilindeki pandemi hastanesinin 45 gün içinde tamamlanacağını ifade etti. 

 

PÖH ALIMI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı bire televizyon programında POMEM sorusuna cevap verdi. Yeni POMEM polis alımı hakkında konuşan Bakan Soylu ,PÖH alımına da değindi.

 

POMEM polis alımı başvuru şartlarının esnetilmesi meselesinde açıklamada bulunan Bakan, polis alımlarına, özellikle de PÖH alımına rekor düzeyde başvuru olduğu, yoğun talep olduğunu söyledi. 

POLİS ALIMI YAŞ ŞARTI AÇIKLAMASI

POMEM alımlarında yaş sınırının 30'dan 32'ye çıkartılıp çıkartılmayacağına da değinilerek boy sınırının düşürülmesinin ve yaş şartının esnetilmesinin mümkün olmadığı ifade edildi. 

DIŞARIDAN ALIM OLMAYACAK

Süleyman Soylu, tam bu sırada ise "Artık dışardan özel harekat polisi almayacağız. Öyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Bakan Soylu , dışardan PÖH alımı döneminin sona erdiğini, özel harekat polisi olmak isteyen gençlerin önce polis olması, daha sonra meslek içinden yapılacak alımlarla özel harekat branşına geçme yöntemi ile PÖH olabileceğini söyledi.