Koronavirüs aşısı için çalışan Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran paylaşım - YAZDIR

Koronavirüs aşısı için ekibiyle çalışan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ovalı, "Artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. 23 Nisan için sözleştik" dedi.

  • GİRİŞ09.04.2020 11:29
  • GÜNCELLEME09.04.2020 17:42
  • KAYNAKHABER7, AJANSLAR

Koronavirüs aşısı için ekibiyle birlikte çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercümen Ovalı'dan Türkiye'yi heyecanlandıran bir paylaşım geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Ovalı, "Artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. 23 Nisan için sözleştik" dedi.

 

Korona virüs aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bu sabah Türkiye'yi heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu.

Ovalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "7 gün 16 saat laboratuvarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip @YurtseverBulut, Gözde, Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak. 23 Nisan için sözleştik” ifadelerini kullandı.

 

 

"BİR ŞEY BULMADIK, BULMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Sosyal medyada yaptığı paylaşımın ses getirmesinin ardından, yanlış anlaşılmak istemediğini kaydeden Ovalı, NTV'nin sorularını yanıtladı. Henüz bir şey bulmadıklarını, bulmaya çalıştıklarını ifade eden Ovalı şunları söyledi:

"23 Nisan'da hayvan çalışması yapacak hale gelmeyi hedefledik ve inşallah geleceğiz. 

Sadece yanlış anlaşılmak istemiyoruz. Bir şeyi bulmadık. Bulmaya çalışıyoruz. Yerli aşı üretebilmek için 3 üniversiteyle çalışıyoruz. 4. grup biziz. Aşıda da bir yere gelebilmek ve zamanında klinik çalışmaya sokmak gibi bir hayalimiz var."