Koronavirüs yardımları zoruna giden Yunan gazeteci bu haritayla Türkiye ve Erdoğan'a saldırdı - YAZDIR

Yunan gazeteci Paul Antonopoulos sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin kendisinden yardım talep eden ülkelere verdiği desteğe değindi. Bu ülkeler üzerinden Yunanistan'ın hiçbir talepte bulunmadığını anlatmaya çalışırken verdiği örnekle de komik duruma düştü.

  • GİRİŞ10.04.2020 17:12
  • GÜNCELLEME10.04.2020 17:12
  • KAYNAKHABER7

Dünyaya Çin'den yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ülkelerin belini bükmüş durumda. Çok sayıda ülke tıbbi malzeme temin etmekte zorlanıyor. Aralarında ABD, İngiltere, İtalya ve İspanya'nın da bulunduğu çok sayıda ülke, Türkiye'den yardım talep etti. Türkiye ise dünyada yaşanan krize rağmen yardım elini bu ülkelere uzatarak büyük bir dayanışma örneği gösterdi.

YUNAN'IN ZORUNA GİTTİ

Türkiye'nin insani yardımı ise Yunan gazetecinin zoruna gitti. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Türkiye'nin yardım ettiği ülkeleri gösteren bir görsel paylaşan gazeteci Paul Antonopoulos, "Osmanlı İmparatorluğu içindeki her Avrupa ülkesi -Yunanistan hariç- koronavirüs salgını için Türkiye'den yardım teslim aldı. Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu'nu yok ettiği için Yunanistan'ı asla affedemez. Bunun için özür de dilemiyoruz" ifadelerini kullandı.