AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin: Rahşan Affı gibi olmayacak - YAZDIR

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında yeni infaz düzenlemesini değerlendirdi. Bu düzenlemenin "Rahşan Affı" gibi olmayacağını söyleyen Zengin, sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığını dile getirdi.

  • GİRİŞ12.04.2020 12:44
  • GÜNCELLEME12.04.2020 15:01
  • KAYNAKHABER7

AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programına katıldı.

 

Yeni infaz düzenlemesinin detaylarının konuşulduğu programda AK Partili Zengin, düzenlemenin ağır ceza ve terör gibi suçlamaları kapsamadığını vurguladı.

ANAYASA MAHKEMESİ'NE İTİRAZ EDİLİR Mİ?

 

Bazı hukuk insanlarının, düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nden döneceğini söyleyerek yaptığı itirazları gördüğünü ve okuduğunu dile getiren Zengin, hukukçuların raporlarında atılan bu adımın "af" olarak geçtiğini, ancak bunun bir af olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi. Daha önceki benzer düzenlemelere atıfta bulunan ve Anayasa Mahkemesi'nin bunları onayladığını belirten Zengin, bu düzenleme için itiraz olsa bile, diğer uygulamalar göz önüne alındığında Anayasa Mahkemesi'nin bu düzenlemeyi de onaylamasını beklediğini kaydetti.

RAHŞAN AFFI GİBİ Mİ OLACAK?

"Rahşan Affı" örneğini vererek bazı kesimlerin itirazlarına da cevap veren AK Partili Zengin, "Asla... Bu düzenleme, kesinlikle Rahşan Affı gibi olmayacak" dedi.

Zengin, sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığını da söyledi.