Çok büyük ayrımcılık! Bu ayıba derhal son verin - YAZDIR

Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği illerimizde CHP, ''Sözcü''sünün propagandasını yapmaya devam etti. CHP'li belediyeler yurt genelinde halkın vergileri ile alınan resmi belediye araçları ile Sözcü Gazetesi dağıttı. Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, köşe yazısında konuyla ilgili çarpıcı detaylara değindi.

  • GİRİŞ13.04.2020 16:26
  • GÜNCELLEME13.04.2020 16:26

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından birçok gazete dağıtım için valiliklerden izin almaya çalışırken, dağıtım araçlarını seferber eden bazı CHP'li belediyeler ekmek yerine Sözcü ve Korkusuz gazetelerinin dağıtımını üstlendi. Ahmet Hakan da konuyu köşe yazısına taşıdı.

 

CHP'li belediyeler ekmek yerine gazete dağıttı!

Ahmet Hakan'ın köşe yazısı:

BEN burada tüm gazeteler için yetkililere açık çağrı yaparken...

 

Bazı CHP’li belediyeler...

Sadece bir gazetenin dağıtım işini resmen üstlerine almışlar.

*

Gözlerime inanamadım!

*

CHP’li belediyelerde çalışan işçiler, sadece tek bir gazetenin dağıtım görevlileriymiş gibi çalıştırılıyorlardı. Belediye araçları, sadece tek bir gazetenin dağıtım araçlarıymış gibi sokaklarda gezdiriliyordu.

*

Dertleri “Vatandaşa gazetesini ulaştıralım” falan değildi ha!

Tek dertleri vardı:

Vatandaşa bizim kafadaki gazeteyi ulaştıralım.

*

Yahu bu belediyeler değil miydi...

Ayrımcılık yapmayacaklarına söz veren? Herkesi kucaklayacaklarına yemin eden? Kimseye iltimas geçmeyeceklerini vaat eden?

*

Beşiktaş, Avcılar, Eskişehir, Muğla, Çankaya, Yenimahalle, Karşıyaka, Konak gibi bu işin başına çeken belediyelerin başkanlarına sesleniyorum:

*

Kendi kafanıza uygun gazeteye belediyenin imkânlarını seferber ederek çok büyük bir ayrımcılığa imza attınız ve çok büyük ayıp ettiniz. Bu ayıba derhal son veriniz.