AÖF final sınavı ne zaman? AÖF dönem sonu sınlavları online mı yapılacak? - YAZDIR

YÖK üniversitelerde sınavların dijital imkanlarla gerçekleştirileceğini açıklamıştı.AÖF final sınavları online olarak gerçekleştirilecek. Eğitimlerine Anadolu Üniversitesinde devam eden öğrenciler final sınavı takviminin yayınlanıp yayınlanmadığını merak ediyor. Peki AÖF final sınavı ne zaman yapılaca? İşte AÖF dönem sonu sınav tarihleri..

  • GİRİŞ23.05.2020 10:37
  • GÜNCELLEME23.05.2020 10:37

Koronavirüs salgını sebebiyle Anadolu Üniversitesi bahar dönemi ara dönem sınavlarını online olarak gerçekleştirmişti. Normalleştirme çalışmaları kapsamında AÖF’te sınavların nasıl gerçekleştirileceği merak ediliyordu. YÖK geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamada üniversitelerde bahar dönemi sınavlarının ödev, proje ve dijital yollarla gerçekleştirileceğini belirten bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın ardından Anadolu Üniversitesi AÖF final sınavlarının internet üzerinden yapılacağını açıkladı. İşte AÖF bahar dönemi final sınavı tarihleri..

 

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi bahar dönemi dönem sonu sınavları internet tabanlı ortamda gerçekleşecek. Bahar Dönemi dönem sonu sınavları 24 Haziran 00.01  tarihinde başlayacak ve 8 Temmuz 23.59 saatleri arasında öğrencilerin erişimine açık olacak. Sınava ilişkin bilgiler Anadolu Üniversitesi sosyal medya hesaplarından ve resmi web sitesinden yapılacak.

AÖF DERS GEÇME NOTLARI

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler için Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir. İşte AÖF ders geçme notları;

 

 

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçebilirsiniz
77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçebilirsiniz
71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçebilirsiniz
66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçebilirsiniz
61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçebilirsiniz
56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçebilirsiniz
50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçebilirsiniz
46 – 49 notları arasında CD harf notu ile 1,70 koşullu geçebilirsiniz
40 – 45 notları arasında DC harf notu ile 1,30 koşullu geçebilirsiniz
33 – 39 notları arasında DD harf notu ile 1,00 koşullu geçebilirsiniz
0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalırsınız.