YKS online deneme sınavı kayıt ekranı! YKS deneme sınavına nasıl kayıt olunur? - YAZDIR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) YKS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için online deneme sınavı düzenliyor. Deneme sınavı genel ve İngilizce olmak üzere iki ayrı oturum olarak gerçekleşecek. Deneme sınavına katılan öğrenciler sonuçlarını karne ile öğrenebilecek. Peki YKS mini deneme sınavı ne zaman yapılacak? İşte YKS çevrimiçi deneme sınavı tarihleri...

  • GİRİŞ30.05.2020 10:17
  • GÜNCELLEME30.05.2020 10:17

Salgın hastalık sebebiyle yüz yüze eğitim göremeyen 12. sınıf öğrencileri uzaktan eğitim ile üniversite sınavına hazırlanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı sınav yılı olan öğrencilerin kendilerini test etmesi ve sistemi tanıyabilmesi için çevrimiçi mini deneme sınavı düzenlemeye hazırlanıyor. Deneme sınavında sorulacak sorular  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının yayınladığı Yükseköğretim Kurumları  Sınav konularına uygun olarak hazırlandı. Düzenlenen sınavın ardından sınav sonuçları öğrencilere karne ile verilecek. Öğrenciler sınav sonuçlarına göre Türkiye, il ve ilçe sıralamalarını görebilecek. Peki YKS online deneme sınavına kayıt nasıl yapılacak? YKS mini deneme sınavı ne zaman? İşte detaylar...

 

YKS ONLİNE DENEME SINAVI NE ZAMAN?

MEB tarafından düzenlenecek mini deneme sınavları iki ayrı oturum halinde yapılacak. İlk sınav 30 Mayıs saat 19.00  tarihlerinde gerçekleşecek İlk oturumda üniversite sınavına hazırlanan adaylara Matematik ile Türk Dili ve Edebiyat dersinden 15 soru, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Felsefe dersinden 5 soru yöneltilecek. Öğrencilere toplam 60 soru için 70 dakika süre verilecek.

YKS DENEME SINAVI TARİHLERİ!

MEB üniversite sınavına hazırlanan adaylar için deneme sınavlarını tekrarlayacak. Çevrimiçi mini deneme sınavlarının 2’incisi 6 Haziran’da, 3’üncüsü 13 Haziran’da, 4’üncüsü ise 20 Haziran tarihlerde gerçekleşecek.

 

YKS DENEME SINAVLARINA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Yapılacak her deneme sınavı iki ayrı oturum halinde gerçekleşeceği için her 2 oturum içinde kayıt yaptırılacak. Deneme sınavına katılmak isteyen öğrenciler aşağıda bulunan adres üzerinden kayıtlarını tamamlayabilirler.

YKS DENEME SINAVINA KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DENEME SINAVI NASIL GERÇEKLEŞECEK?

Öğrencilerin her mini denemeden önce sınava ön kayıt yaptırmaları gerekecek. Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. Kayıt yaptıran öğrenciler, sınava başlama saatinden 15 dakika önce sisteme giriş yaparak bekleme odasında bekleyebilecek. Öğrenciler sınav başladıktan sonra başvurmuş olsalar da sınava alınmayacak. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün resmi “Youtube” kanalından yayınlanacak.