Engin Altan'ın projesi sonunda kesinleşti: Kuruluş Osman yerine Barbaros dizisini tercih etti! - YAZDIR

Barbaros dizi projesinde çalışma takviminin aksamasından ötürü Çağatay Ulusoy'un ayrılma kararı almasını ardından yerine Engin Altan Düzyatan'ın rol üstleneceğine dair iddialar bomba gibi düşmüştü. Çok uzun bir zamandır Kuruluş Osman dizisine beklenen Engin Altan Düzyatan'ın TRT1'de ekrana gelecek Barbaros dizisinin yapımcısı ile görüştüğü iddia edilmesinin ardından gerçek ortaya çıktı.

  • GİRİŞ24.07.2020 09:20
  • GÜNCELLEME24.07.2020 09:20

TRT1’de yayın hayatına başlangıç yapacak olan Barbaros adlı yapımda Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlenerek Barbaros Hayrettin Paşa karakterini oynaması beklenirken, diziye beklenmedik bir kararla veda etmesi üzerine gözler Engin Altan Düzyatan’a çevrildi. Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncu kadrosunda beş sezon boyunca yer almasının ardından devamı niteliğinde çekilen Kuruluş Osman dizisinde Engin Altan Düzyatan’ın rol alması için tutkunları tarafından çağrı yapılırken, medya gündemini kasıp kavuran yeni bir iddia ileri sürülmüştü.

Kuruluş Osman eleştirisi üzerine ortalık karıştı: Usta oyuncu Serdar Gökhan savunmasını yaptı!

Çağatay Ulusoy’un hem çalışma takviminde pandemi döneminin de etkisiyle birtakım aksaklıkların meydana gelmesi ve bununla beraber hazırlık sürecinin de uzaması nedeniyle TRT1 ekranlarında yayınlanacak Barbaros dizisinden ayrılması üzerine yerine Engin Altan Düzyatan’ın geçeceği iddiası ortaya atılmıştı.

 

Mucize Doktor yeni sezonu için tutkunlarını neler bekliyor: ''Bir anda başlayacak ve bitecek!''

TRT1 kanalının yöneticilerinin de Engin Altan Düzyatan’ı bir kez daha ekrandan görmeyi çok istediği ve Barbaros projesinin yapımcısı olan ES Film’in de kendisiyle görüştüğüne yönelik iddialar sosyal medya platformunda geniş ölçüde yankı uyandırmıştıEngin Altan Düzyatan’ın dizide Barbaros Hayreddin Paşa karakterini oynayacağı netlik kazandı. İşte Sina Koloğlu’nun yazısındaki detaylar:

“TRT için çekilecek ‘Barbaros’ dizisinde Barbaros karakterini Engin Altan Düzyatan oynayacak. Bu kesinleşti. Dizinin kanalda ocak ayında yayında olması planlanıyor. Henüz plato inşaatı başlamadı gelen bilgilere göre. Senaryoyu Ozan Aksungur ve Cüneyt Aysan birlikte yazıyor. Bakalım bizim ‘Barbaros’ nasıl olacak?”

O Ses Türkiye'yle temposunu artıracak Ebru Gündeş'e ödenecek miktar herkesi şaşkına uğrattı...