MasterChef Türkiye'de bardağı taşıran son damla! Kural ihlalinde bulununca jüriler acımadı... - YAZDIR

Şeflerin tarifine en makul biçimde lezzet sunanların bir adım daha yükseleceği MasterChef Türkiye yarışma programı diskalifiye iddiasıyla çalkalanmaya başladı. Yarışmacıların maharetlerini konuşturarak yemeklerin en iyisini gösterebilmek adına kıyasıya mücadele ettiği MasterChef Türkiye'de, Mehmet Şef'in Mohammad Ayad isimli yarışmacı için ''Buradan gidebilirsin...'' diyerek programdan kovması damga vurdu.

  • GİRİŞ03.08.2020 23:30
  • GÜNCELLEME03.08.2020 23:30

Yemek konusunda başarılı sonuçlar gösterip hızlı bir ilerleme kaydedeceğine inanan yarışmacı adaylarının kıran kırana mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışma programında sular durulmuyor.

Şefler tarafından kendilerine tanınan çok kısa bir zaman içerisinde yapabileceklerinin en güzelini ortaya koyarak hünerlerini sergileyen yarışmacılar düellolarda birbiriyle kapışırken MasterChef Türkiye'de diskalifiye kararı konuşulmaya başlandı.

Diriliş Ertuğrul’da rol alan Engin Altan Düzyatan’dan özel çağrı! ‘’Kanser tedavisi gören…’’

 

Son 16 yarışmacı kadrosuna hangi isimlerin adını yazdıracağı jüri üyelerince belirlenmesi için üçlü düellolar yapılırken, 24 Temmuz Cuma tarihinde yani bu akşam TV8 ekranlarında yayına girecek olan yeni bölümünde Mehmet Şef'in, Mohammad Ayad adlı bir yarışmacı için sarf ettiği sözler dikkatleri üzerine çekti.

Bu sezonda da jüri kadrosunun değişmez isimlerinden Mehmet Yalçınkaya'nın düelloda rekabet eden Mohammad Ayad yarışmacısı için "4 sefer görüntülere baktık buradan gidebilirsin" şeklinde ifadelere yer vermesinin ardından kural ihlali yaptığı için direkt olarak MasterChef Türkiye'den elenmiş oldu.

Ali Sunal ses getiren tartışma olayına son noktayı koydu! 'Berkay'la bir kavga olayı varmış...'

Öte yandan yeni bölüm tanıtım fragmanında Mehmet Şef'in sarf ettiği sözler karşısında her ne kadar yarışmacı Celal Sarıgül'ün yüzü gösterilmiş olması MasterChef Türkiye'den onun eleneceği ihtimalini gözler önüne serse de aslında işin gerçeği ortaya çıktı ve Mohammad Ayad, tadım kaşığı ile toplamda iki kez tadım gerçekleştirdiği için hazırlamış olduğu yemeğin tadına dahi bakılmadı.

Survivor yarışmacısı Mert Öcal'dan korkutan açıklama: ''Dikiş atıldı, biraz da morluk var...''