Rüyada namaz kılmak neye işaret? Rüyada namaz kılmaya çalışmak ama kılamamak hayırlı mıdır? - YAZDIR

Rüyada namaz kılmak en hayırlı ve güzel rüyalardan biri olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin dinine bağlı bir kimse olduğuna ve güzel işler başaracağına işaret etmektedir. Rüyada namaz kıldığını gören kişi rüyasını tabir ederken rüyanın nasıl görüldüğüne bağlı kalması tavsiye edilmektedir. Peki rüyada kilisede namaz kılmak ne anlama gelir? İşte rüyada namaz kılmanın detaylı tabirleri...

  • GİRİŞ30.11.2020 09:32
  • GÜNCELLEME30.11.2020 09:32

Rüyada namaz kılmak, hayırlara yorumlanan bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin iş hayatında daha da iyi mevkilere geleceğine işaret etmektedir. Rüyada namaz kılmak en genel tabiriyle hayırlara delalet ederken rüyanın nasıl görüldüğüne bağlı olarak farklı farklı yorumlanmaktadır. Rüyada hangi namazın nasıl kılındığı göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi doğrudur. 

RÜYADA CAMİDE NAMAZ KILMAK

Rüyada camide namaz kıldığını gören kişinin hedeflerinin gerçekleşeceğine ve ibadetlerine dikkat eden biri olduğuna işaret edilir. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatında daha huzurlu olacağına delalet edilmektedir. Rüyada namaz kılmak içi sıkıntıların son bulacağına ve daha mutlu bir hayat süreceğine yorumlanmaktadır. 

RÜYADA CEMAATLE NAMAZ KILMAK

Rüyada cemaatle namaz kıldığını gören kişinin çevresinde çok hayırlı kimselerin var olduğuna ve o kimselerden çok iyilik gördüğüne işaret edilmektedir. Rüyada cemaatle namaz kılmak, barış ve huzurun hakim olduğu topluluğa işaret etmektedir. Günahlardan uzak bir hayat sürmeye yorumlanmaktadır. 

RÜYADA CUMA NAMAZI KILDIĞINI GÖRMEK 

Rüyada Cuma namazı kıldığını gören kişinin hayatında çok hayırlı olayların gerçekleşeceğine işaret edilmektedir. Rüya sahibinin içinde bulunduğu maddi sıkıntıların sona ereceğine, çok para kazanacağına delalet etmektedir. Rüyayı göre kişinin aile ve arkadaşlık ilişkilerinin de iyileşeceğine, çevresindekilerle daha sağlam ilişkiler kuracağını yorumlanmaktadır. 

RÜYADA NAMAZ KILARKEN AĞLAMAK 

Rüyada namaz kılarken ağladığını gören kişinin çevresindeki insanların saygısını kazanacağına ve daha iyi yerlere geleceğine işaret ederken, sıkıntı ve üzüntülere karşı Allah’a sığındığına yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin dünya işleriyle çok alakadar olduğuna ve dünya telaşından biraz da olsa sıyrılıp Allah’a yönelmesi gerektiğine işaret eder. 

RÜYADA NAMAZ KILAMAMAK

Rüyada namaz kılmaya çalışmak ama kılamamak kişinin sıkıntı ve stres içinde olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin yapmak isteyip de yapamadığı şeylerin içine dert olmasına ve bundan dolayı mutsuzluk içinde yaşamasına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin istediklerinin ve hedeflerinin gerçekleşememesinden dolayı canının sıkılacağına ve keyfinin kaçacağına yorumlanmaktadır. 

RÜYADA KİLİSEDE NAMAZ KILMAK

Rüyada kilisede namaz kıldığını gören kişinin dini vecibelerini yerine getirme konusunda yeteri kadar hassa olmadığına ve ibadetlerini gerektiği gibi yapmadığına işaret eder. Rüya sahibinin imanının zayıf olduğuna, takva eksikliğine işaret etmektedir. 

RÜYADA KABE'DE NAMAZ KILMAK

Rüyada Kabe’de namaz kıldığını gören birinin çevresi tarafından çok sevildiğine işaret eder. Rüya sahibinin yüksek makamlara ulaşarak şan ve şöhret sahibi olmasına yorumlanmaktadır. Rüyada Kabe’de namaz kılan kişinin dünya hayatında istediği birçok şeyin gerçekleşeceğine işaret edilmektedir. 

RÜYADA NAMAZDA KONUŞTUĞUNU GÖRMEK

Rüyada namaz kılarken konuşan kimsenin, hak yoldan saparak yanlış işler içine gireceğine yorumlanır. Rüya sahibinin dinine bağlı biriyken bir anda nefsine uyarak hatalar yapacağına ve çekinmeden günahın içine gireceğine işaret etmektedir. Gerçek hayatında namaz kılmayan ve ibadetlerinde hassas olmayan birinin rüyasında namaz kılarken konuştuğunu görmesi ise yakın zamanda namaza başlayacağına işaret etmektedir.

RÜYADA OTURARAK NAMAZ KILMAK

Rüyada oturarak namaz kıldığını gören birinin önüne gelenle yetindiğine, kaderine razı gelerek hedefleri için mücadele etmediğine yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin kabuğunu kırmaktan çekindiği için daha güzel ve büyük şeyleri hak ederken daha azla yetinmesine yorumlanmaktadır. 

RÜYADA FARZ NAMAZ KILMAK

Rüyada farz namaz kıldığını gören birinin borcuna ve dini vecibelerine sadık biri olduğuna işaret etmektedir. Rüya sahibinin nefsine yenilmeyerek Allah’a yakın kimse olduğuna işaret etmektedir. Farz namaz, dinin en önemli ibadetlerinden olduğundan dolayı rüyada farz namazını kılan kişinin Allah’ın emir ve yasaklarına uymaya özen gösterdiğine işaret ederken daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayacağına işaret eder. 

ALİMLERİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA NAMAZ KILMAK

Seyyid Süleyman: Dindar bir insanın şark tarafına dönerek namaz kılması, Hacla yorumlanır. Münafık bir insanın aynı rüyayı görmesi, bidatle ve dinden iyiden iyiye uzaklaşmasına işarettir. Kıbleye arkasına dönerek kuzeye doğru namaz kıldığnı gören, İslam’ı arkasına atar. Bir mescitteki insanların kıbleden başka tarafa namaz kılması, o bölge idarecisinin azline (vazifeden alınmasına) delalettir. Şark veya garb tarafına namaz kılan İslam’dan ayrılır.

Vaktinde ve tam olarak kılınan farz namaz kötü ve yaramaz işlerden el etek çekmeye, her türlü aşırılık ve çirkinlikten uzak durmaya, korku ve endişeden kurtulmaya, diğer farz ibadetlerden birini daha ifa etmeye işaret eder.