KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Lise mezunları için dikkat çeken tarih! - YAZDIR

KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? 22 Kasım Pazar günü günü gerçekleştirilen ve 3.5 milyona yakın lise mezunu adayın katıldığı KPSS lise sınavı tamamlandı. Memur olabilmek için birbirleriyle yarışan adaylar KPSS ortaöğretim sonuç tarihini merak ediyor. ÖSYM 2020 sınav sonuç takvimini yayımladı. İşte KPSS 2020 lise sınav sonuç tarihi!

  • GİRİŞ24.11.2020 09:31
  • GÜNCELLEME24.11.2020 09:31

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme sınavı ortaöğretim sınav maratonu geride kaldı. Sınavları tamamlayan adaylar KPSS ortaöğretim sonuçlarına göre yerleşebilecekleri kadroları araştırmaya şimdiden başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından değerlendirme işlemleri tamamladığında sonuçlar adayların erişimine açılacak. KPSS ortaöğretim sonuçları, T.C kimlik numarası ve şifre ile AİS üzerinden görüntülenebilecek. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ile KPSS puanları yer alacak. Peki 2020 KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS ortaöğretim sınavında  Genel Yetenek- Genel Kültür testleri  kendi içlerinde değerlendirme yapılacak. Adaylar sonuçlarını T.C kimlik numarası ve şifreleriyle sonuc.osym.gov.tr adresinden görüntüleyecek. ÖSYM 2020 sınav sonuç takvimini açıkladı. İşte 2020 KPSS lise sınav sonuç tarihleri…

 

 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2020 sınav sonuç takvimine göre KPSS ortaöğretim sınav sonuçları 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçları T.C kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden veya mobil uygulamadan öğrenilebilecek. 

 

 

“Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.”

2020-2021 KPSS SINAV SONUÇ TAKVİMİ!

SINAVIN GEÇERLİ OLMASI NELERE BAĞLIDIR?

Bir adayın sınavının geçerli sayılarak Cevap Kâğıdı’nın değerlendirilmesi için adayın;
Sınava, atandığı salonda/sırada girmesi, 

Sınav süresi başlamadan önce Sınava Giriş Belgesi’ni sınav görevlilerine teslim etmesi,
Kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,

Cevaplarını sınav süresi içinde Cevap Kâğıdı’nın ilgili alanına işaretlemiş olması,
Cevap Kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve Soru Kitapçığı Numarası’nı doğru olarak yazıp kodlaması,

Soru Kitapçığı ile Cevap Kâğıdı’na yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,

Sınav sorularını, sınavın cevaplama süresi başlatıldıktan sonra okumaya başlaması,
Sınav süresi bittikten sonra soruları okumaması ve Cevap Kâğıdı’nda işaretlemeye devam etmemesi,
Sınav sonunda Soru Kitapçığı’nı (sayfaları eksiksiz olarak) ve Cevap Kâğıdı’nı sınav görevlilerine teslim etmesi, 

Salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.