Yarım kalan sınavlarla ilgili MEB’den açıklama! Tamamlanamayan birinci dönem sınavı Şubat ayı.. - YAZDIR

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete yarım kalan lise yüz yüze sınavlarla ilgili kritik bir açıklama yaptı. Şu ana kadar sınavların yüzde 40’nın tamamlandığını belirten Mete, sınavların bittiğinde dönemin sona ereceğini belirtti. Bugüne kadar yapılmış sınavlar geçerli olacak ölçme ve değerlendirme uygulamaları e-Okul sistemine girilecek. İşte MEB tarafından yapılan sınav açıklaması…

  • GİRİŞ14.01.2021 17:47
  • GÜNCELLEME14.01.2021 17:47

2020-2021 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitime başlayan İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri sınavlarının bir kısmı gerçekleştirilmişti. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin  yarım kalan sınav notlarının ders katılım etkinlikler ve yapılan sınavların sonucuna göre karneler belirlenecek. Lise öğrencileri için de okullarda ikinci dönem yüz yüze yapılacak sınavlar sonrasında karne notu oluşturulacak.  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete yarım kalan okul sınavlarının tamamlanmasıyla ilgili planlama yapılan tarihi verdi. Peki yarım kalan okul sınavları ne zaman, nasıl gerçekleştirilecek? İşte MEB’den tamamlamayan sınavlar ile ilgili alınan karar!

Yüz yüze eğitimle ilgili flaş açıklama! Tüm tedbirler alınarak ikinci dönem okulların...

 

15 ŞUBAT 2021 TARİHİNDEN SONRA GERÇEKLEŞTİRİLECEK!

 

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, yaptığı açıklamada bugüne kadar yapılmamış  lise sınavların salgının seyri dikkate alınarak yapılacak planlama doğrultusunda 15 Şubat 2021 tarihinden sonra gerçekleştirileceğini duyurdu. Birinci döneme ilişkin iş ve işlemler yarım kalan sınavlarının yapılmasının ardından tamamlanacak. 

Bugüne kadar gerçekleştirilmiş ölçme ve değerlendirme uygulamaları geçerli olacak olan sınavlar ve performans çalışmalarına ilişkin puanlar e-Okul sistemine girilecek.

SINAVLARIN YÜZDE 40’I TAMAMLANDI!

Cengiz Mete, açıklamasının devamında öğrencilerin yaklaşık yüzde 40’ının sınavları tamamladığına dikkat çekerek İkinci dönem şartlar müsait olduğunda diğer sınavlarında tamamlanacağını belirtti. Ortaöğretim Müdürü açıklamasında   “ Yani bir sınav notu tamamlandığında dönem tamamlama işlemi gerçekleşecek. O yüzden liseliler bu dönem karne almayacaklar.” ifadesine yer verdi. MEB tarafından açıklanan 2020-2021 eğitim öğretim yılı takvimi;

HAYAT BOYU ÖĞRENME KURSLARI 11 OCAK’TAN İTİBAREN AÇILACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı, hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitime başlanması hakkında 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı gönderildi.  Bakan Yardımcısı Mustafa Safran İmzasıyla gönderilen yazıda hayat boyu öğrenme kurumlarındaki yüz yüze eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihleri arasında ara verildiği hatırlatılarak 11 Ocak 2021 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime başlayabileceği duyuruldu. Hayat boyu öğrenme kursları sokağa çıkma yasakları dikkate alarak eğitim verebilecek. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze alan derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilecek.