Kamuya 60 KPSS ile memur alımı sona eriyor! - YAZDIR

Kamuya memur olarak 8 farklı ilan ile binlerce alım yapılıyor. Alımlar en az 60 KPSS puanıyla yapılacak olup, adayların 35 yaşından büyük olmamaları ve eğitim seviyesine göre lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

  • GİRİŞ01.02.2021 07:23
  • GÜNCELLEME01.02.2021 07:38

Kamuya memur alımları hız kesmeden devam ediyor. Bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda binlerce memur personel alımı yapılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine binlerce memur alımı yapılıyor.

HANGİ KURUMLARA MEMUR ALIMI YAPILIYOR?

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

KPSS Şartı: Alım yapacak bakanlıklar ve kurumlar bünyelerine memur alımı için 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS'den lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı: Alım yapılacak pozisyona göre lise seviyesinde, önlisans seviyesine ve dört yıllık eğitim almış olan lisans mezunu seviyesinde eğitim almış olmak gerekmektedir.

Yaş Şartı: 01 Ocak 2021 tarihi ile 35 yaşından büyük olmamak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise KPSS, yaş, eğitim gibi şartlar aranacak. Tüm kurumların başvuru şartları farklı olup, yukarıda yer alan ilanlara tıklayarak detayları görebilirsiniz.