Usta Besteci Sadettin Kaynak, Esenler’de Anıldı - YAZDIR

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Türk Sanat Müziği’nin önemli bestecilerinden Sadettin Kaynak’ı vefatının 60. yılında eserleriyle andı. Sanatçı Ayşe Kıtay tarafından Kaynak’ın eserlerinin seslendirdiği konser, Esenler Kültür Sanat Youtube kanalında canlı olarak yayınlandı.

  • GİRİŞ03.02.2021 17:33
  • GÜNCELLEME03.02.2021 17:33

Merhum besteci Sadettin Kaynak, vefatının 60. yılında düzenlenen konser etkinliğiyle anıldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Sanatçı Ayşe Kıtay, Kaynak’ın sevilen eserlerini seslendirdi. Konser, Esenler Kültür Sanat Youtube kanalında canlı olarak izleyicilerle buluştu.

Eserleriyle yaşıyor

Sadettin Kaynak’ın Türk Sanat Müziği için çok kıymetli eserler ürettiğini belirten Sanatçı Ayşe Kıtay, “Sadettin Kaynak, musiki tarihimizin en önemli simalarından biri. Kendisiyle tanışmayı çok isterdim. O, bugün eserleriyle yaşıyor. Bizim üzerimize düşen ise bu eserleri en iyi şekilde seslendirmek” ifadelerini kullandı.

Konserde Kaynak’ın “Söyle Zalim Neredesin”, “İncecikten Bir Kar Yağar”, “İneyim gideyim Osmaneli’ne”, “Tel Tel Taradım Zülfünü”, “Ben Güzele Güzel Demem Güzel Benim Olmayınca”, “Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece” ve “Batan Gün Kana Benziyor” eserleri seslendirildi