Gara PKK'ya dar edildi! Öldürülen terörist sayısı açıklandı - YAZDIR

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nın planlandığı şekilde devam ettiğini, harekat kapsamında şu ana kadar ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

  • GİRİŞ12.02.2021 10:57
  • GÜNCELLEME13.03.2021 16:01

Milli Savunma Bakanlığı, harekatın ilerleyişi hakkında açıklama yayınladı.

Harekat kapsamında ilk olarak teröristlere ait barınak, sığınak ve mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50'den fazla hedef hava harekatı ile imha edildi.

HAREKATA 40'TAN FAZLA UÇAK KATILDI
40’tan fazla uçağın katıldığı harekatta İHA/SİHA’ların yanı sıra tanker uçakları ve Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçakları da görev aldı.

Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle vuruldu.

Harekat ile terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirildi.

33 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
Hava harekatının ardından ise bölgeye kara unsurları helikopterle iniş yaptı.

Harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetim kadrosunda yer alan 33 terörist etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde teröristlere yönelik 10 Şubat'ta başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı planlandığı şekilde devam ediyor. Teröristlere ait mühimmat depoları, sözde karargah yerleri ile mağaralardan oluşan 50'den fazla hedef hava harekatı ile imha edildi. Harekat kapsamında şu ana kadar, ikisi örgütün sözde yönetim kadrosundan 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan hava harekatında hedefler tam isabetle vuruldu, örgütün bölgedeki varlığı ağır darbe aldı." ifadelerine yer verildi.