Katlanabilir iPhone ekranı için yeni gelişme - YAZDIR

Apple’ın katlanabilir iPhone modeli için sürekli olarak bazı tasarım sızıntıları gündeme geliyor. Büyük telefon üreticilerinin hali hazırda satışta olan katlanabilir modelleri göz önüne alındığında Apple’ın da bu pazara giriş yapması muhtemel. Ekran paneli üretimi konusunda deneyimli olan Samsung ve LG’nin Apple’a prototipler geliştirdiği iddia edildi.

  • GİRİŞ19.02.2021 10:55
  • GÜNCELLEME19.02.2021 11:08

Apple’ın OLED ekranlar konusunda uzun süredir Samsung ile iş birliği yaptığı biliniyor. Katlanabilir ekranlı iPhone konusunda da benzer bir işbirliğinin olacağı yönünde söylentiler bulunuyor. Ancak yeni gelen sızıntılara göre Apple katlanabilir modelde Samsung’dan sonraki en büyük ekran üreticisi LG Display ile çalışabilir.

Apple’ın uzun süredir katlanabilir ekranlar üzerinde çalıştığı biliniyor. Gelen bilgilere göre LG Display bünyesinde özel bir ekip kuruldu ve katlanabilir iPhone konusunda Apple ile dirsek temasına geçildi.

Aslında LG Display iştiraki daha önce de katlanabilir OLED prototipi için Apple ile çalışmıştı ancak firmanın net bir karar vermediği için birden fazla projeyi gündemine aldığı anlaşılıyor.