CHP'li Özgür Özel, teravih namazı kararından rahatsız oldu - YAZDIR

CHP'li Özgür Özel, teravih namazlarının camide kılınacak olmasından rahatsız oldu. Özel, "Yasaklarsan kimse dininden olmaz" dedi.

  • GİRİŞ31.03.2021 19:10
  • GÜNCELLEME31.03.2021 19:29
  • KAYNAKAA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Camilerde teravih namazı kılınabilir" kararından rahatsız oldu. Teravih namazlarının en kalabalık namaz olduğunu söyleyen Özel, alınan kararı eleştirerek şunları söyledi: 

CAMİLERDE TERAVİH NAMAZI KILINACAK MI?

"EN UZUN NAMAZ"

Geçen sene vaka sayısı 4 bin, camiler kapalı. Hem de teravihe, cumaya, vakit namazına kapalı. Cami kilitli kapalı. İçinde sembolik sayıda kişi kılabilir de yok. Abdest alma, içeri girme, namaz sırasındaki yakınlık, yere temas... Bilim Kurulu karar verdi. Bugün vaka sayısı 37 bin. Teravih serbest. En uzun ve en kalabalık namaz. Yatsıdan sonra. En uzun en kalabalık namaz, teravih serbest. Bu neyin anlayışı? 

"GİDER İBADETİNİ YAPMASI GEREKEN YERDE YAPAR"

Geçen sene 4 binken tedbir alındı. Şimdi vakit namazları, cuma ve teravihler serbest. Kaldı ki ramazan ayında normal olarak serbest olursa vakit namazı da cuma namazı da çok daha sıkışık, çok daha kalabalık olur. Sen burada bunu yasaklarsan kimse dininden olmaz. Gider yine ibadetini yapması gereken yerde yapar. Ne ibadetini camide yapamayana ne de sana günah olur. Çünkü hayat bu.