Bugün marketler ve bakkallar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri.. - YAZDIR

Güncel koronavirüs risk haritasına göre market çalışma saatleri yeniden düzenlendi. Çok yüksek risk grubunda yer alan illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma günü saat 21.00’de başlayıp, Cumartesi - Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak. Peki marketler saat kaçta açılıp saat kaçta kapanacak?

  • GİRİŞ12.04.2021 19:18
  • GÜNCELLEME12.04.2021 19:18

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeye göre; market çalışma saatleri değişti. Covid-19 salgınını önlemeye yönelik yapılan düzenleme sonrasında marketler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık gibi sorulara yanıt aranmaya başlandı. 

ŞOK 14 Nisan Aktüel Kataloğu! ŞOK haftanın indirimli ürünler listesi açıklandı!

Hafta İçi Marketlerin Çalışma Saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü 21.00­-05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlamasındaki getirilen sürelere uymak için istisna getirilenler dışındaki tüm işyerleri hafta içi saat 20.00’de kapanacak.

Hafta Sonu Marketlerin Çalışma Saatleri

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulama biçimine göre Cumartesi ve/veya Pazar günü market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler 10.00 - 17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Hafta Sonu Marketlerin (BİM, A101, ŞOK, MİGROS) Çalışma Saatleri

  • Marketler hafta içi ve Cumartesi - Pazar günü düşük, orta ve yüksek risk grubunda 07.00 - 20.00 saatleri arasında açık olacak.

  • Çok yüksek riskli illerde Cumartesi ve Pazar günü 10.00 - 17.00 saatleri arasında açık olacak.

Esnafların Çalışma Saatleri

Genelgede, daha önce açılış-kapanış saatleri belirlenmiş olan işyerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlendiği belirtildi.