Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov: Sizin acınız bizim acımızdır - YAZDIR

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Konya'da askeri gösteri uçağının düşmesi sonucu şehit olan pilot için taziye mesajı yayınladı.

  • GİRİŞ07.04.2021 18:57
  • GÜNCELLEME07.04.2021 18:58
  • KAYNAKİHA

Hasanov, şehit pilotumuz için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'e gönderdiği taziye mesajında, "Sizin acınız bizim de acımızdır. Hayatını kaybeden pilota rahmet diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Konya'da Hava Kuvvetleri'nin akrobasi ekibi Türk Yıldızları'ndaki NF-5 uçağının eğitim uçuşu sırasında düşmesi sonucu şehit olan pilot için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’e taziye mesajı gönderdi. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hasanov'un gönderdiği mesajda pilotun şehit düşmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdiği belirtildi. Hasanov'un mesajında, "Sizin acınız bizim de acımızdır. Hayatını kaybeden pilota rahmet diliyoruz, yakınlarının kederini paylaşıyor, ailesine en derin taziyelerimi sunuyorum. Allah rahmet eylesin" ifadelerine yer verdiği aktarıldı.

Konya'da Türk Yıldızları uçağının düşme anına ait görüntüler ortaya çıktı