Bayraktar TB2'yi Google'da en çok aratan ülke açıklandı - YAZDIR

Son dönemde adından çokça söz ettiren ve dünya basınında manşetlerden düşmeyen Türkiye'nin SİHA'sı Bayraktar TB2'yi, Google'da en çok Ermenistan halkı arattı.

  • GİRİŞ01.05.2021 17:28
  • GÜNCELLEME03.05.2021 13:38
  • KAYNAKHABER7

Türkiye'nin İHA'ları son dönemde tüm dünya tarafından dikkatle takip ediliyor. Özellikle Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ zaferine önemli katkı sunan Türk SİHA'sı Bayraktar TB2, her geçen gün daha çok merak ediliyor.

Google verilerine göre son 1 yılda Bayraktar TB2 ile ilgili en fazla arama Ermenistan'dan yapıldı. Ermenistan'ı Azerbaycan ve Türkiye izliyor. Yunanistan da Bayraktar TB2'yi Google'da en çok arayan ülkeler arasında.

Türkiye'nin yeni SİHA'sı Aksungur, Yunanistan'ı korkuttu

SAVAŞ DÖNEMİNDE ARAMA SIKLIĞI ARTTI

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların başladığı 27 Eylül 2020 tarihinde, Bayraktar TB2 ile ilgili aramalarda büyük artış yaşandı. Çatışmaların şiddetlendiği 4-10 Ekim arasında internette Bayraktar TB2 araması zirveye çıktı.

TB2'Yİ EN ÇOK ARATAN ÜLKELERİN SIRALAMASI

"Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Türkiye, Özbekistan, Güney Kıbrıs, Bangladeş, Litvanya, Yunanistan, Slovakya, Letonya, Sırbistan, Rusya, İsviçre, Gürcistan, Hırvatistan, Ukrayna, Fas, Kazakistan, Almanya, Belarus."