Apple Watch kan şekerini de ölçecek - YAZDIR

Apple Watch serisi ile gelen EKG özelliği büyük yankı uyandırmıştı. Apple şimdi de akıllı saatlerine kan şekeri izleme özelliği getirmeye hazırlanıyor.

  • GİRİŞ03.05.2021 09:20
  • GÜNCELLEME03.05.2021 09:41
  • KAYNAKHABER7

Apple’ın kan değerlerini ölçen sensörler üreten bir şirket ile yaptığı anlaşma geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Apple’ın anlaştığı İngiltere merkezli Rockley Photonics şirketi kan şekeri, kan basıncı ve kandaki alkol seviyesinin ölçümünü gerçekleştiren sağlık ekipmanları üretiyor.

Haptik sensörler dijital dünya ve gerçek dünya arasında köprü olacak

Apple CEO'su en popüler iPhone'u açıkladı

SEC tarafından paylaşılan dosyada, bu şirketin son iki yıldaki en büyük müşterilerinden birinin Apple olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Rockley Photonics’in, gelirlerinin büyük çoğunluğunu Apple sayesinde elde ettiği belirtildi. İkili arasındaki süregelen bu ortaklık, Rockley’in ürettiği sensörlerin gelecekteki Apple Watch serisine entegre edilebileceğini düşündürdü.

DİYABET HASTALARI İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK OLABİLİR

İddialar doğruysa, 2022 yılında çıkacak Apple Watch sayesinde kan şekeri ölçmek mümkün olacak. Bunun yanı sıra kan basıncı ve kandaki alkol seviyesi de ölçülebilecek. Bu özellikler, diyabet hastalarına ve sağlık sorunları olan kişilere büyük kolaylık sağlayacak.