Katlanabilir iPhone için tarihi açıkladı - YAZDIR

Apple ürünleri hakkında yaptığı yorumlarla tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo, katlanabilir iPhone için önemli bilgiler paylaştı.

  • GİRİŞ03.05.2021 09:28
  • GÜNCELLEME03.05.2021 09:34
  • KAYNAKHABER7

Apple’ın da piyasadaki diğer büyük üreticiler Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi katlanabilir bir iPhone üreteceği çok defa sızdırıldı. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, katlanabilir iPhone modelinin 8 inç büyüklüğünde QHD çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olacağını belirtti. 2023 yılında piyasaya sürülmesini tahmin eden analist katlanabilir iPhone için üretim kapasitesinin 15-20 milyon bandında olacağını söyledi.

Apple Watch kan şekerini de ölçecek

iPhone 12'lerde güncelleme sonrası sorunlar başladı

APPLE KATLANABİLİR EKRANLARI SAMSUNG’DAN ALACAK

Kuo’ya göre Apple’ın katlanabilir telefon pazarında oynayacağı kartı bir öncü olacak. Analistin paylaşımı tam olarak şu şekilde:

En son sektör araştırmamıza göre, Apple’ın 2023’te özel ekran tedarikçisi SDC ve özel DDI tedarikçisi olarak Samsung Foundry ile 8 inç QHD + esnek OLED ekrana sahip katlanabilir bir ‌iPhone‌ piyasaya süreceğini tahmin ediyoruz. Apple’ın talep ettiği kapasite planına göre, katlanabilir ‌iPhone‌ sevkiyatlarının 2023’te 15-20 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz. Katlanabilir ‌iPhone‌’un, SDC’nin Y-Octa teknolojisine göre birçok avantajı nedeniyle TPK’nın gümüş nanotel dokunmatik teknolojisini benimsemesini bekliyoruz.