Diriliş Ertuğrul Kuruluş Osman ustasından mutluluk verici haber! Yeni dizisiyle kasıp kavuracak - YAZDIR

Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizi projeriyle geniş coğrafya üzerinde başarısını kanıtlayan Mehmet Bozdağ, müjdeli gelişmeyi izleyenlere aktardı. Bozkır Arslanı Celaleddin adlı iddialı tarihi yapımını dizi severlerin beğenisine sunacak Mehmet Bozdağ'dan heyecanlandıran haber geldi. Tarihin kayda değer isimlerinden Celaleddin Harzamşah'ın yaşam öyküsünün gözler önüne serileceği diziyle reyting fırtınası estirecek.

  • GİRİŞ05.05.2021 19:58
  • GÜNCELLEME05.05.2021 19:58

ATV kanalında izlenme rekoruna imza atan Kuruluş Osman'dan sonra yeni bir tarihi dizi projesi daha çarpıcı gelişmeleriyle tutkunlarını ağırlayacak. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman yapımları sayesinde hem Türkiye'de hem de dünyanın çeşitli ülkerinde namını duyuran Mehmet Bozdağ'dan sevindiren haber geldi. Yönetmenlik koltuğunda Kazakistanlı Nurgissa Almurat'ın oturduğu, genel yönetmenliğinde Metin Günay’ın yer aldığı Bozkır Arslanı Celaleddin isimli dizinin proje tasarım ve yapımını ise Mehmet Bozdağ üstlenecek.

Star TV'nin ses getiren projesi Kağıt Ev konusu! Medyayı sallayan Kağıt Ev'in oyuncu kadrosu...

ATV’nin Tarihi Dizisi Bozkır Arslanı Celaleddin Ne Zaman Başlayacak?

Cengiz Han’ın “Keşke böyle bir oğlum olsaydı” diyerek saygısını dile getirdiği tek hükümdar olan, cesaretin ete kemiğe büründüğü, onurlu savaşçı Celaleddin Harzemşah’ın efsanevi hikayesinin konu olarak işlendiği “Bozkır Arslanı Celaleddin” yakında ATV ekranlarında yayına girmeye hazırlanıyor.

TRT1 Uyanış Büyük Selçuklu 31.bölüm fragmanı girdi mi? Yeni dönemi başlatacak şaşırtıcı karar!

Bozkır Arslanı Celaleddin Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer Alıyor?

ATV’nin yankı uyandıracak tarihi dizisi Bozkır Arslanı Celaleddin'in başrolünde; Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu yer alıyor. Aynı zamanda Türkiye'den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de oyuncu kadrosunda bulunmaktadır.

Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisinin Konusu Nedir?

İslam dünyasını içene sürüklendiği büyük bir iç savaş ve kaostan çıkarıp birleştirmeye çalışan, dünyayı kasıp kavuran Moğollara ilk mağlubiyeti tattıran ve onların yenilmezlik efsanesini yerle bir eden "Bozkır Arslanı Celaleddin"in hikayesini izleyenlere anlatacak.