1100 TL sosyal yardım kapsam dışı ne demek? E devlet sosyal yardım sonucu kapsam dışı ne anlama geliyor? - YAZDIR

1100 TL sosyal yardım desteğine başvuruda bulunan ve başvuru sonucu sorgulama aşamasında “Sosyal yardım kapsam dışı” ve "merkezi yardım kapsam dışına çıktı" karşılaşıyor. Bu ibrelerin ne anlama geldiğine ise haberimizde yer verdik. İşte merak edilen sorunun cevabı...

  • GİRİŞ05.05.2021 10:24
  • GÜNCELLEME05.05.2021 10:25

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal yardım desteğinin devam edeceğini açıkladı. Daha öncesinde hane başı ihtiyaç sahiplerine 1000 TL ödemesi yapılmıştı. Şimdi ise yardım desteğinin 1100 TL'ye çıkarıldığı duyuruldu. Lakin başvuruda bulunan bazı vatandaşlar “Sosyal yardım kapsam dışı” ve "merkezi yardım kapsam dışına çıktı' ibareleri ile karşılaştı. Peki bu ibareler ne anlama geliyor? İşte detaylar...

Sosyal Yardım Kapsam Dışı Ne Demek?

E-Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım desteğine başvuruda bulunan vatandaşlar başvuru sonucunu sorguladıklarında “Sosyal yardım kapsam dışı” ve "Merkezi yardım kapsam dışına çıktı" ibareleri ile karşı karşıya geldi. 

Sorguda yukarıda kapsam dışı ibareleri ile karşılaşanlar sosyal yardım şartları taşımadığını ve maddi yardım almaya hak kazanamadığı anlamına geliyor.

Sosyal Yardım Ne Zaman Ödenecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma dönemi için ihtiyaç sahibi hanelere 1.100 lira tutarında nakdi yardımda bulunacaklarını açıkladı.