Alibeyköy'de yolcu minibüsü dehşeti - YAZDIR

Şişhane -Alibeyköy hattında çalışan bir yolcu minibüsünün önünde seyreden temizlik aracına çarpması sonucu 1'i ağır 10 kişi yaralandı.

  • GİRİŞ22.07.2009 10:50
  • GÜNCELLEME22.07.2009 10:50
  • KAYNAK(CİHAN)

Edinilen bilgiye göre; kaza sabah 09.00 sıralarında Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nin hemen yanında bulunan Sütlüce Tüneli'nde meydana geldi. Alibeyköy-Şişhane seferini yapan Rıza Yıldırım yönetimindeki 34 M 4838 plakalı yolcu minibüsü iddiaya göre, hızla trafikte seyrederken önündeki aracı geçebilmek için sağ şeride geçti. Aniden girdiği sağ şeritte, Yılmaz Koç'un kullandığı temizlik aracını geç fark eden minibüs şoförü, arkadan süratli bir şekilde çarptı. Kazada minibüs içerisinde bulunan 10 yolcu hafif şekilde yaralanırken, ön koltukta oturan Aziz Bozdağ isimli vatandaş minibüs içerisinde sıkıştı. Minibüsten inen hafif yaralılar büyük şok yaşarken, bazı kadınların gözlerinin dolduğu görüldü. Minibüste sıkışan yolcu Aziz Bozdağ itfaiye ve sağlık görevlilerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu kurtarılabildi. Minibüs sürücüsü Rıza Yıldırım kazayı şöyle anlattı: "Solda ilerlerken arkadan bir araç sürekli korna çalarak yol istedi. Ben de şerit değiştirdiğimde ağır ilerleyen temizlik aracını son anda fark ettim. Frene bastım ama kazayı engelleyemedim. "

Kazanın görgü tanıkları ve hafif yaralı yolcular ise minibüs şoförünün aksine, minibüsün süratli olduğunu ve kazanın önündeki aracın sağından geçmeye çalışırken meydana geldiğini ileri sürdü.

Kazanın hafif yaralıları bölgeye gelen yakınları tarafından kaza yerinden alınırken, ağır yaralı Aziz Bozdağ ise, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.