Madeleb kremin faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?

Madeleb, kuru ve tahriş olan ciltlerin daha çabuk nemlenmesine ve iyileşmesine sağlayan bitkisel kaynaklı bir kremdir. Sivilce, siyah nokta ve kırışıklık gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan madeleb krem, düzenli kullanılması durumunda cildin daha yumuşak ve bakımlı kalmasını sağlamaktadır. Peki medeleb krem nedir ve nasıl kullanılır? Madeleb krem fiyatı?

Madeleb kremin faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?
Madeleb kremin faydaları nelerdir? Madeleb krem nasıl kullanılır?
GİRİŞ 21.10.2021 09:37 GÜNCELLEME 21.10.2021 09:37

Madeleb krem, cilt leke ve yara izlerinin tedavi edilmesinde kullanılan, son zamanlarda oldukça fazla popülerleşen bir kremdir. Hücrelerin yenilenmesinde etkili olan krem, yaşlanma belirtilerinin geçmesinde kullanılabilmektedir. Doktor kontrolünde ve düzenli kullanılması durumunda döküntü, kuruluk ve tahrişe karşı etkili olduğu görülmektedir. Cildin doğal nem dengesini sağlayarak kuruması, hassaslaşması ve yıpranmasına engel olmaktadır. Kuru ciltler, yağlı ve nemli ciltlere göre daha çabuk kırıştıklarından dolayı özellikle kuru cilt tipine sahip kişilerin kullanması önerilmektedir. 

Madeleb Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Madeleb krem, Asya ülkelerinin sulak bölgelerinde yetişen centella bitkisinden elde edilmektedir. Kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan centella asiatica bitkisi gotu kola ismiyle de anılmaktadır. Bitki, özellikle Kore cilt bakım ürünlerinde kullanılmasıyla son yıllarda oldukça popülerleşmeye başlamıştır. Centella Asiatica bitkisinde elde edilen madeleb krem ise cildin nem dengesini sağlayarak doğal parlaklık kazandırır. Cildi toksinlerden arındırarak kir ve yağı temizler. Böylece cilt hem yaşlanma belirtileri-kırışıklıkların gecikmesinde hem de siyah nokta ve sivilce gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. 

Madeleb Kremin Faydaları?

Birçok nemlendirici kremden daha etkili olduğu kanıtlanan madeleb krem, yaşlanma belirtilerini azalttığı, cilde doğal parlaklık verdiği, antioksidan özelliği sayesinde cildi toksinlerden arındırdığı belirtilmektedir. Cilt döküntüsü, kuruluğu, kızarıklık, tahriş ve lekelere karşı tedavi edici olduğu gibi aynı zamanda sivilce lekelerinin de geçmesinde etkilidir. Sivilce ve yara izlerinin tedavisinde kullanılan madeleb krem, cildi yumuşatarak yağ oranını dengelemektedir. 

Birçok cilt bakım kreminde kullanılan lavanta, papatya yağı ve özleri kullanıldığından cildin normalden daha bakımlı ve duru görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca, egzama, sedef, kaşıntı, döküntü gibi cilt problemlerinin hafiflemesini sağlamaktadır. 

Madeleb Kremin Nasıl Kullanılır?

Cilde 3-5 dakika kadar masaj yaparak sürülmesi önerilen kremin genellikle gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Su ile temas etmeyen madeleb krem böylece cildin gece boyunca onarılmasına yardımcı olmaktadır. 

Madeleb Krem Fiyatı?

Madeleb kremin 2021 40 ML güncel fiyatı 40 TL kadardır. Madeleb kremin özellikle eczanelerden alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
 Güney Afrika'dan ilginç 'Nu varyantı' açıklaması: Alkışlanmak yerine cezalandırıldık
Cinayetten aranan eski futbolcu Sezer Öztürk yakalandı