Şanlıurfa

Şanlıurfa'da açık hava toplantıları geçici süreyle yasaklandı

15:52 13 Şubat 2019
Şanlıurfa'da açık hava toplantıları geçici süreyle yasaklandı

Şanlıurfa Valiliğince kent genelinde 15 gün süreyle açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşleri gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinliklerin dışında planlanan tüm etkinliklerin bugünden geçerli olmak üzere 27 Şubat'a kadar 15 gün süresince yasaklandığı belirtildi.

Yasağın kent genelini kapsadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin, üniversitenin ve her halde valilik ile kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda diğer illerden katılımlarla birlikte, 13 Şubat 2019 ile 27 Şubat 2019 tarihleri arasında 15 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde tüm etkinlikler yasaklanmıştır. Mahalli idare organlarının, kamu kurumlarının, kamuya yararlı derneklerin ve üniversitelerin ilimizde düzenleyecekleri etkinliklerde, ilimizin içerisinde bulunduğu stratejik konumu da göz önüne alınarak istenmeyen ve üzücü olaylara mahal vermemek adına, en geç 48 saat öncesinden merkezde İl Emniyet Müdürlüğüne, ilçelerde İlçe Emniyet Müdürlüklerine bildirimde bulunmaları gerekmektedir."


YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.