Sinop

Sinop’ta sokak köpeği dehşeti! Korkup kaçan kadının kolu kırıldı, 4 koyun da telef oldu

15:02 17 Eylül 2022 6 Yorum Var
Sinop’ta sokak köpeği dehşeti! Korkup kaçan kadının kolu kırıldı, 4 koyun da telef oldu

Sinop’un Mertoğlu köyünde yaşanan olayda başıboş sokak köpekleri 4 koyunu telef etti. Köpeklerden korkup kaçan genç bir kadının da kolu kırıldı.

Sinop’un Mertoğlu köyü Sinop Belediyesi Mezbahası civarında sürü halde dolaşan başıboş köpekler, köylünün korkulu rüyası haline geldi. Edinilen bilgiye göre, salı günü ormanın içinden çıkan 7-8 başıboş köpek, Muharrem Kümeç’in tarlasında otlayan koyunlara saldırdı. Koyunların 4’ünü telef eden köpekleri kovalarken düşen Muharrem Kümeç’in kızı Merve Akdoğan'ın ise kolu kırıldı. Kümeç başıboş köpekler yüzünden maddi zararlarının 12 bin TL olduğunu belirtti.

"KÖPEKLERİ BURAYA SALIYORLAR"

Mertoğlu köyü sakini Muharrem Kümeç, “Yağmurlu bir gündü, biz evde oturuyorduk. Köpekler havlıyor ama neye havladığını anlayamadım. Bir zaman sonra bakalım dedik. Baktığımızda koyunlara saldırdıklarını gördük. 4 tane koyunumu parçaladılar, bir tanesi yaralıydı. Yaşar diye bekledik, iki gün sonra onu da kestik. Mezbaha var diye köpekler buraya salınıyor. Kimin saldığını bilmiyoruz. Mezbaha kapalı olduğu için hiçbir şey yiyemiyorlar, aç kalıyorlar. Yiyecek bir şey bulamadıkları zaman hayvanlara saldırıyorlar” dedi.

Kümeç, “Jandarmayı aramayı düşündüm muhtara sordum, o da ‘sahibi olmayan köpeği jandarma ne yapsın, boşuna meşgul etmeyelim’ dedi. Biz de boşuna meşgul etmedik. O gün 7-8 köpek vardı. Toplu halde geziyorlar” ifadelerini kullandı.

"KÖPEKLER BENİ KOVALADI"

Köpekler yüzünden kolu kırılan Merve Akdoğan ise “Salı günüydü, köpekler koyunlarımıza saldırmıştı. Ben de babamla buradaydık, ikinci sefer saldırdılar. Köpekler beni kovaladı, kayıp düştüm. Bir sürü köpek vardı. Çocuklarımıza da saldırabilirler.  2 küçük çocuğum var. Birini babaannesine bıraktım, diğerini anneannesine. Ben de evde işlerimi yapamıyorum” şeklinde konuştu.

Telef olan 4 koyundan zararının yaklaşık 12 bin TL olduğunu söyleyen Kümeç, başıboş köpeklere çözüm bulunmasını istiyor.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Özlem Kürkçü 2 ay önce Şikayet Et
  İnsanlarımızda biraz vicdan olsa da kendilerinden başka canlıların yaşamına da değer verse keşke. İki kuru ekmek verseler köpekler açlıktan saldırmaları. Kendiniz o köpeklerin yerine koyun siz aç kalsanız neler yaparsanız acaba? Belediyelere de büyük görev düşüyor bu hayvanlar kısırlaştırılsa zaten kısa zaman içerisinde sayıları azalır. Bence kızgınlığınızı belediyelere gösterin. Bu dünyada sadece biz yokuz. Bütün canlıların yaşamaya hakkı var.
  Cevapla
 • Hamza 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın Özlem Hanım söylediklerinizi oldukça saçma bulduğumu itiraf etmek zorundayım. Böyle mesnetsiz fikirlerin etsinde kalarak yapılan hatalı uygulamalar sonucu ülke başıboş köpeklerle doldu zaten
  İlk beğenen sen ol
 • nimet 2 ay önce Şikayet Et
  Adalet.. Bu olayın cezasını kime keseceksin.. Suçlu kim..
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • birecikli 2 ay önce Şikayet Et
  her zman dediğim gibi muhtarlıklar kalksın bir halta yaramıyorlar.kendi çıkarları olmadığı sürece bir yardım ettiği yok
  Cevapla
 • Numan 2 ay önce Şikayet Et
  Köpekler yüzünden, çok sayıda, sadece kız değil Asuman hanım, erkek çocukta hayatını kaybetti veya ömrü boyu unutamayacağı travmalara maruz kaldı. Hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir. Cinayetin cinsiyeti olmaz. Hepimiz insanız. Bu hayvanlar insanlara zarar veriyorsa insanlarla birlikte yaşamaması gerektiğine inanıyorum.
  Cevapla
 • neyse o 2 ay önce Şikayet Et
  demekki bu köpekçiler koyunları sevmiyor nasıl bir akıl be
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.