Sivas

Sosyal Hizmet Gözünden Çocuk Semineri

12:18 21 Aralık 2018
Sosyal Hizmet Gözünden Çocuk Semineri

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sosyal Hizmet Kulübü ve Sosyal Hizmet Federasyonu iş birliği ile "Sosyal Hizmet Gözünden Çocuk Semineri" düzenlendi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergun Göze Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, çocuk istismarı ve çocuklarda mahremiyet, okul yaşamında çocuk ve okul sosyal hizmeti, refakatsiz yabancı uyruklu çocuklarla görüşme teknikleri konularında eğitim verildi.

Düzenlenen seminerde, İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Gizem Çelik Gümüş, "Çocuk İstismarı ve Çocuklarda Mahremiyet", Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Mehmet Can Aktaş, "Okul Yaşamında Çocuk ve Okul Sosyal Hizmeti", İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksekokulu Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Sayra Lotfi, "Refakatsiz Yabancı Uyruklu Çocuklarla Görüşme Teknikleri", Bağımlılık- Aile Danışmanı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Alp Maçkan, "Çocuk ve Bağımlılık" konusunda eğitim verdi.

Seminere Sosyal Hizmet Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Veda Bilican Gökkaya, Sosyal Hizmet Federasyonu Başkanı Yılmaz Gümüş, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.