AK Parti'nin son anketinde...

AK Parti anketler ve sahadaki milletvekilleri kanalıyla nabız tutuyor. İlk izlenim: Operasyonlar destek buluyor.

AK Parti'nin son anketinde...
AK Parti'nin son anketinde...
GİRİŞ 08.08.2015 04:52 GÜNCELLEME 08.08.2015 11:49
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hükümet konusundaki beklenti ise koalisyon yerine seçime gidilmesi yönünde
 
AK Parti, terörle mücadele kapsamında başlatılan operasyonlar, koalisyon çalışmaları, erken seçim tartışmalarının vatandaşlar arasında nasıl bir etki yarattığını anlamak için iki koldan çalışma başlattı. Bir taraftan bu konulardan anketler yapılırken bir taraftan da milletvekilleri sahaya indi. Sahadan gelen ilk izlenimlere göre operasyonlara geniş bir halk desteği bulunuyor.

Hükümet konusundaki beklenti ise koalisyon yerine seçime gidilmesi yönünde. Başbakan Ahmet Davutoğlu, il başkanları ile yaptığı toplantıda ''Sivil toplum kuruluşlarıyla faaliyetlerimizi artıralım. Haftalık, aylık raporlandırmalar isteyeceğim'' demişti. Bu talimat üzerine teşkilatların yanı sıra milletvekilleri de seçim çevrelerine gidip nabız tutmaya başladı.

KOALİSYONDA O PARTİ ÖNE ÇIKIYOR

Milletvekilleri sahada vatandaşlar, STK'lar, esnaf ile bir araya gelip sorunlarını dinliyor. Operasyonlar, koalisyon çalışmaları, erken seçim olasılığı gibi ülke sorunlarına nasıl baktıklarını da sordu. Vatandaşın beklentileri, olaylara bakışana yönelik raporlarını hazırlamaya başladılar. Vekiller bu raporları partiye gönderecek. Koalisyon, erken seçim tartışmaları ve önümüzdeki günlerin politikaları belirlenirken vekillerin bu notlarından da yararlanılacak. 

Sahadan gelen ilk tepkilere göre vatandaş yapılan operasyonları destekliyor ve devam etmesi gerektiğini düşüyor. CHP ile koalisyona sıcak bakılmıyor. Bir koalisyon olacaksa bunun MHP ile kurulması isteniyor. MHP'nin hükümete kapılarını kapatmasına tabanda büyük tepki var.

BİR AN ÖNCE ERKEN SEÇİM!

Genel olarak koalisyonun ülkeye fayda getirmeyeceği ve bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiği dile getiriliyor. Çözüm sürecinin devam etmesi isteniyor ama kamu düzeninden taviz verilmemesi gerektiğinin altı çiziliyor.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 2
  • fatih 6 yıl önce Şikayet Et
    Ak partili olarak chp ile ortakliga hayır
    Cevapla
  • ASLAN 6 yıl önce Şikayet Et
    Allah aşkına kur su hükümeti bizi utandırma mhp
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Mustafa Cengiz hayatını kaybetti!
Tele1 yalana tam gaz devam ediyor! Skandal sözler