4 partiden Doğu Akdeniz için ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Doğu Akdeniz ile ilgili ortak metin yayımladı. Bildiride, "Kıbrıs Türk'ünün ve Türkiye Cumhuriyetinin hak ve çıkarlarını görmezden gelme, yok sayma yönündeki girişimlere karşı olduğumuzu en açık ifade ile ortaya koyuyoruz" denildi.

4 partiden Doğu Akdeniz için ortak bildiri
4 partiden Doğu Akdeniz için ortak bildiri
GİRİŞ 18.07.2019 17:29 GÜNCELLEME 18.07.2019 17:46
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti, Doğu Akdeniz için ortak bildiri yayınladı. Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildirisinde;  "Doğu Akdeniz Bizler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partiler olarak Doğu Akdeniz bölgesi hidrokarbon kaynaklarının paylaşımı konusunda, bir oldu-bittiye getirerek Kıbrıs Türk’ünün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuk temelindeki meşru hak ve çıkarlarını görmezlikten gelme, yok sayma, hesaba katmama yönündeki tüm girişimleri, hesapları şiddetle telin ediyor, bu yönde siyaset yürüten çevrelerin politikalarına her hal ve şartta karşı olduğumuzu en açık ifade ile ortaya koyuyoruz."

ETİKETLER
TBMM
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • İbrahim 10 ay önce Şikayet Et
  PKK'lı kâfirler ortada yok. İsrail'in yeni emrini bekliyorlar.
  Cevapla
 • gökbörü 10 ay önce Şikayet Et
  kemal ile meral her konuda car carr konuşuyo batının işgaline karşı miyavlıyan kedi gibiler reis ve devlet bey i örnek alın
  Cevapla
 • Göktürk 10 ay önce Şikayet Et
  Yine de CHP ve ip e güvenmeyin yarın abileri siz ne yapıyorsunuz derlerse hemen vaz geçerler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Amerika'da kan donduran görüntüler! Yağma başladı
İstanbul'da hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek? İşte ilçelerin listesi...