Tebligatlar gönderildi... Süreç başlıyor!

AK Parti, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) kararı ile kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ile Abdullah Başçı’nın sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligatlarını gönderdi.

 Tebligatlar gönderildi... Süreç başlıyor!
Tebligatlar gönderildi... Süreç başlıyor!
GİRİŞ 06.09.2019 07:00 GÜNCELLEME 06.09.2019 08:13
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

AK Parti, kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Ahmet Davutoğlu, eski milletvekilleri Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ile Abdullah Başçı’nın sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligatlarını gönderdi.

 

 

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, söz konusu tebligatı akşam saatlerinde postaya verdiklerini söyledi. Öte yandan tebligatta, ihracı istenen kişilerin disipline sevk edilme gerekçeleri anlatıldı. AK Parti’nin iç tüzüğünde yer alan ve disipline götürme gerekçeleri maddeler halinde anlatıldı.

Tebligatta AK Parti’nin iç tüzüğüne dayanarak ‘partinin genel ilkelerine aykırı davranan, kamuoyunda partiyi rencide eden açıklamalarda bulunulması’ gerekçeleri gösterildi. Tebligatta, özellikle Ahmet Davutoğlu’nun son günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yaptığı eleştirilerin de yer aldığı öğrenildi. Aynı şekilde eski milletvekillerinin de son dönemde AK Parti’ye yönelik karalama açıklamaları da tebligatta yer aldı.

 

 

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Tebligat adı geçen kişilere ulaştıktan sonra verilen süre içerisinde sözlü ya da yazılı savunmaları beklenecek. Daha sonra disiplin kurulu yeniden toplanarak söz konusu kişilerin ihraç edilip edilmeyeceğine karar verecek.

Öte yandan, AK Parti tarihinde kesin ihraç istemiyle disiplin kurulana sevk ettiği üyelerin tamamı ihraç edildi.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Adanalilar 11 ay önce Şikayet Et
  Adana akparti, Durmuş Ali yıldız gibi gerçek akpartiliye sahip cikmalidir
  Cevapla
 • ÇELEBİ 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın davutoğlu sen başkaydın bizim için, dava adamıydın, bizden biriydin, hangi zafer seni kibirlendirdide karşı safa geçtin, bizlerle ilgili şüphen varsa, kimlerle saf tuttuğuna bak.
  Cevapla
 • ressam 11 ay önce Şikayet Et
  büyük resmi görebilseler böyle davranmazlar.
  Cevapla
 • kalibe 11 ay önce Şikayet Et
  kalıbının adamı olmak diye bir laf var
  Cevapla
 • Baybars 11 ay önce Şikayet Et
  Konumuz: Görünüşe aldanmama dersi ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Sputnik V' adlı Kovid-19 aşısının üretimine başlandı
Barcelona hezimete uğradı! Tam 10 gol