Gözler bu toplantıda! Bugün karar verilecek...

Çalışmalarını İstanbul Huber Köşkünde yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, COVID-19 sürecinde il başkanları ile ikinci kez toplantı yapacak.

Gözler bu toplantıda! Bugün karar verilecek...
Gözler bu toplantıda! Bugün karar verilecek...
GİRİŞ 20.05.2020 07:18 GÜNCELLEME 20.05.2020 08:24
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Cuma günü telekonferans yöntemiyle yapılacak toplantının ana gündem maddesi koronavirüsle mücadelede illerdeki son durum olacak. Erdoğan, pandemi günlerinde illerin yaşadıkları sorunları ve talepleri dinleyecek.

İl başkanları, toplantıda vatandaşın merak ettikleri konuları da Erdoğan’a iletecek. Edinilen bilgiye göre, vatandaşların en çok merak ettikleri konular arasında sosyal yardım ve desteklerden nasıl yararlanılacağı, maskelere kolay ulaşım, yeni normalleşme sürecinde neler yapılacağı yer alıyor. Bu konulara açıklık getirilmesi beklenen toplantıda, il başkanlarına salgının sadece Türkiye’yi değil, tüm dünya ülkelerini etkilediği, benzer süreci diğer ülkelerin de yaşadığı ve hükümetin gerekli tedbirleri aldığı anlatılacak.
Toplantının diğer bir gündem maddesi ertelenen kongreler olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce parti kurmaylarıyla bir araya geldiği toplantılarda kongrelerin bayramdan sonraki hafta başlanmasını istemişti.

Cuma günü yapılacak toplantıda yarım kalan kongrelerin ne zaman başlayacağı ve normalleşme sürecinde nasıl yapılacağı netlik kazanacak. Üzerinde çalışılan taslağa göre, kongrelerin sosyal mesafe kuralına göre yapılması, az katılım sağlanması ve daha önceki kongreler gibi büyük salonlarda şölen şeklinde gerçekleştirilmemesi planlanıyor.

Türkiye Gazetesi

 

 

ETİKETLER
AK PARTİ
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • poyrazi 2 ay önce Şikayet Et
    Edinilen bilgiye göre, vatandaşların en çok merak ettikleri konular arasında sosyal yardım ve desteklerden nasıl yararlanılacağı, maskelere kolay ulaşım, yeni normalleşme sürecinde neler yapılacağı yer alıyor. Bu konulara açıklık getirilmesi beklenen toplantıda vatandaşın hayat pahalılığından geçim sıkıntısından iflas etmekte olacak olan firmalardan soru sorma hakkı yok çünkü körpü yapılmış hava meydani yapılmiş yol yapılmış hestahane yapılmiş daha ne istiyorsunuz bunlar varmıydi daha önce
    Cevapla
  • Karadeniz 2 ay önce Şikayet Et
    Bu gün tüm anneler küçük çocumları ile alışverişte, çocuklar kendi başına, maskeleri var ama doğru takılı değil ve heryere dokunuyorlar. Bu şekilde bu durumu atlatamayız. Kapatın tüm ülkeyi 15 gün sonra bitsin bu iş. Bu gibi insanların yüzünden İstanbulda esir kaldık. Hakijaten bunaldık ve yeter artık.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'yi kavuran görüntüler! İHA'lar o anları kaydetti
Hakan Şükür’ün ByLock yazışmalarından çıktı