Başkan Erdoğan'dan uyarı: Eften püften adaylar gelmesin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’de ekim ayında başlaması planlanan il kongreleriyle ilgili “Eften püften adaylar gelmesin” uyarısını yaptı.

Başkan Erdoğan'dan uyarı: Eften püften adaylar gelmesin
Başkan Erdoğan'dan uyarı: Eften püften adaylar gelmesin
GİRİŞ 24.09.2020 08:02 GÜNCELLEME 24.09.2020 08:11
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a partisinin MKYK toplantısında üyeler, pandemi ile birlikte esnafın zarar ettiğini örneklerle anlattı.

Kurmaylar, “Sadece üniversite ve üniversite öğrencileri ile geçinen bazı iller var, esnaf sıkıntıda, üniversiteler, yurtlar ve okullar tamamı açılmalı” dediler. Koronavirüste çocukların ‘süper taşıyıcı’ olmadığını gösteren bir çalışma da Erdoğan’a sunuldu. Kurmaylar, çalışmaya göre 10 yaş ve altındaki çocukların da taşıyıcı olmadığını, okulların tamamının açılması ile pandeminin yayılma riskinin anlatıldığı kadar yüksek olmayabileceğini söylediler. MKYK üyeleri, “Pandemi döneminde çocuklarda obezite başlangıcı da arttı. Çocuklar hem psikolojik hem beden olarak da yıpranıyor. Artık tüm sınıflar yüz yüze eğitime başlamalı” önerisini sundu. Erdoğan ise konuyu Sağlık ve Milli Eğitim Bakanı ile konuşacağını söyleyerek, önerileri tek tek not aldı.

‘EFTEN PÜFTEN ADAYLAR’

Devam eden kongre sürecinin de gündeme geldiği toplantıda Erdoğan, artan üye sayısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek uyarıda bulundu. Erdoğan, AK Parti’de ekim ayında başlaması planlanan il kongreleriyle ilgili “Eften püften adaylar gelmesin” uyarısını yaptı.

AÇILIŞTA KONUŞACAK

Meclis’in 1 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı konuşmanın ardından açılacağı bilgisi de verildi. Meclis aç-kapa yaptıktan sonra 6 Ekim’de çalışmaya başlayacak.

BİBER REÇELİ ESPRİSİ

Erdoğan’a biber salçası getiren bir MKYK üyesi ile de esprili bir diyalog yaşandı. Erdoğan, “Size biber reçeli getirdim efendim” diyen kurmayına, “Biberin reçelini ilk kez duydum o nasıl oluyor?” diye sordu. “Efendim Şanlıurfa’da biber salçasına biber reçeli deriz” karşılığı verince, Erdoğan gülerek, “Reçel yiyemiyorum ben” dedi.

Hürriyet

ETİKETLER
MEB
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • deli mi ne 2 ay önce Şikayet Et
  ÇOK BASİT YA REİSİM şimdi herkes mütavazi ama bir okadar tanınmış ve herkes tarafından sevilen alçak gönüllü kimselerin olmasını istiyor.kapısına gidilince lafı dinlenen üslup sahibi efendi insanlar....zengin para babaları yada mafya bağlantılı adamlar değil...bu çok zor olmasa gerek
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Okullar açılsın
  Cevapla
 • misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Adaylara duyurulur bu ateşten bir gömlektir işin içinde beyt-ül mal var
  Cevapla
 • osmanlı 2 ay önce Şikayet Et
  ne var askerler polsler ve tüm Türkiye geliyor gelsinler hoş geldin derim herkezede
  Cevapla
 • nihani 2 ay önce Şikayet Et
  başkanım okulları acmassanız cok sektör bitecek gerçekden uzaktan eğitim sanal aleme benziyor el atmanızı bekliyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kur'an-ı Kerim surelerinin faziletleri ve sırları!
Günün gazete manşetleri