Soylu'dan Kübra Par'a sert tepki: Korkunç bir iftira!

Habertürk yazarı Kübra Par, bugünkü köşe yazısında, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun dinlenmediğine kimse inanmaz' ifadelerini kullanınca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt gecikmedi.

Soylu'dan Kübra Par'a sert tepki: Korkunç bir iftira!
Soylu'dan Kübra Par'a sert tepki: Korkunç bir iftira!
GİRİŞ 06.12.2020 14:52 GÜNCELLEME 06.12.2020 14:52
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

CHP lideri Kılıçdaroğlu kendisi ve ailesinin dinlendiğini aktarırken, Bakan Soylu bu iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtmişti. Kılıçdaroğlu'na destek olan gazeteci Kübra Par'a da tepki gösteren Soylu, "Batıya hayranlık duyup kendi devletine kem bakmak... Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri?" dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen gün gazeteci Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu kendisi ve ailesinin dinlendiğini aktarırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtmişti.

"AİLESİNİN TEDİRGİN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ"

 

 

Konuyla ilgili olarak "Kılıçdaroğlu'nun dinlenmediğine kimse inanmaz" başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Kübra Par, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, T24'te Murat Sabuncu'ya yaptığı açıklamada, kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiğini, bu yüzden ailesinin tedirgin olduğunu söylemiş" dedi.

"ORTAYA KOYULAN TÜM MÜCADELEYE İFTİRADIR"

Yazısında Bakan Soylu'nun açıklamalarını da değerlendiren Par, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Sayın Kılıçdaroğlu'nun tamamen gündemi değiştirme çabasıyla yaptığı ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan açıklaması, devletimize ve güvenlik güçlerimizle ortaya koyulan tüm mücadeleye iftiradır' diye yanıt vermiş" ifadelerine yer verdi.

"KALIBIMI BASARIM EN AZ YARISI KENDİSİNİN DİNLENDİĞİNİ İDDİA EDER"

Par yazısının devamında, "Ardından da eklemiş: 'İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir.' İnşallah öyledir ama şimdi sokağa çıkıp yoldan geçen 100 kişiye 'Sizce CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun telefonu dinleniyor mudur?' diye sorsak, 100'ü de 'Tabii ki dinleniyordur' der. Hatta üstüne 'Peki sizin telefonunuz dinleniyor mudur?' diye sorsak kalıbımı basarım en az yarısı kendisinin de dinlendiğini iddia eder" dedi.

"HUKUKUN İZİN VERMEDİĞİ KİMSE DİNLENEMEZ"

Par yazısını sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazeteciyi yorum yaparak eleştirdi. Soylu paylaşımın altına, "Kübra Hanım, yazık üzüldüm adınıza. Hukukun izin vermediği kimse dinlenemez, ağır suçtur. Batının aparatlarının devletimizi itibarsızlaştırmak için halkın endişe ve korkusunda faydalanma kurgusuna teslim olmuşsunuz" dedi.

"BUNUN İDDİASI KORKUNÇ BİR İFTİRADIR"

Soylu yorumunun devamında, "Batıya hayranlık duyup kendi devletine kem bakmak! Ben kendimi ortaya koyuyorum, ya iftira sahipleri? Ana muhalefet başkanının dinlenmesi de devlet sapıklığıdır. Bunun iddiası da korkunç bir iftiradır" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 57
 • samii 2 ay önce Şikayet Et
  Chp nin Tecavüz olaylarını kapatma çalışmasına ne yazık ki tarafsız olduğunu söyleyen gazetecilerde alet oluyor. İmamoğlu suikasti üzerine şimdide beni dinliyolar yalanı sürüldü piyasaya.
  Cevapla
 • Doğan 2 ay önce Şikayet Et
  Kafaya bakarmısın, sokakta 100 kişiye sorsan delil oluyor kendince. Yo toplumda senin gibi şizofrenler var ama hala azınlıktalar çok şükür.
  Cevapla
 • eci 2 ay önce Şikayet Et
  keşke herkes dinlense ve izlense..yarası olan korkar çiçeğim...
  Cevapla
 • Hakan 2 ay önce Şikayet Et
  Süleyman Soylu, bu chpkk dinlenmesin diye yapılan bir tezgahtır. Lütfen bu chpkk nin tüm teröristlerini dinleyin ki terör bitsin
  Cevapla
 • Seyirci 2 ay önce Şikayet Et
  Habertürk konuklarını seçerken daha dikkatli olmalı.Moderatörler de elinde belge olmadan itham etmemeli, konuşmamalı.Habertürk ün aldığı cezaya sevinecek halimiz yok.Üzüldüm ama.Kamu yararı yapan medya da daha sorumlu davranmalı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ermenistan'a savaş dersi! Ruslar duyunca şok oldu, Azerbaycan S-300'ü bu taktikle vurdu
460 bin TL'ye aldığı sıfır otomobil hasarlı çıktı