Yalçın Topçu'dan anlamlı mesaj

Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi Onursal Başkanı Yalçın Topçu “16 Ocak Türkmen Şehitleri Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yalçın Topçu'dan anlamlı mesaj
Yalçın Topçu'dan anlamlı mesaj
GİRİŞ 16.01.2021 13:48 GÜNCELLEME 16.01.2021 13:48
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Topçu; “Irak’ta Saddam’ın özel talimatıyla 16 Ocak 1980 yılında idam edilen Türkmen milli mücadelesinin önderleri; Bağdat Türkmen Kardeşlik Ocağı başkanı Albay Abdullah Abdurrahman, Dr.Necdet Koçak,Adil Şerif, Dr.Rıza Demirci’yi  şahadetlerinin yıl dönümünde Yerli Düşünce Derneği ve Dergisi olarak rahmetle anıyoruz.

Cumhurbaşkanımızın; “Irak Türkmenlerinin selameti de bizim için kendi vatandaşlarımızın güvenliği kadar önemlidir.” beyanları;Türk milletinin, Türkmen kardeşleri ile ilgili duygu ve düşüncelerinin açık,seçik ifadesidir.

Irak kabinesinde Türkmen bir bakana yer verilmiş olması Irak’ın birliği,dirliği,
barışı ve refahı için önemli ve çok yerinde bir karardır.

Kardeş ülke Irak'ın ve Irak halkının esenliği için Türk devleti ve milleti el ele üzerine düşeni yapmıştır ve her zaman yapacaktır.

Türkmen'i,Kürt'ü,Arap'ı,Şii ve Sünni’si ile kardeş Irak halkına birlik,dirlik,refah ve esenlikler diliyor bütün şehidlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

ETİKETLER
yalçın topçu
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Muhsinler Ölmez 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun sana.Rahmetlinin dava arkadaşı olduğun nasıldı belli.
  Cevapla
 • Sadrettin Aslı 1 ay önce Şikayet Et
  Irak Türkmenlerinin selam saygı ve sevgisini Türkiye’ye sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın Devlet beye iletin sayın başkan.
  Cevapla
 • Kamil Kardeşin 1 ay önce Şikayet Et
  Kerkük'ün zindanına attılar beni. Mazlumlar sürüsüne kattılar beni. Yalçın Başkanım Cumhur İttifakı başımızda olduktan sonra Can Kerkük de selamete çıkar inşallah.
  Cevapla
 • Kerkük Erbil 1 ay önce Şikayet Et
  Kan olur kalemde, dizede yaşlar. Er geç geri teper soysuz savaşlar. Görürüz inşallah dirilmiş Kerkük..Başkanım seni seviyoruz Allah için.
  Cevapla
 • Ersegün Alp 1 ay önce Şikayet Et
  Ey Türk Milleti İşit! Üstte Gök Basmasa Altta Yer Delinmese Senin ilini ve Töreni Kim Bozabilir?Yalçın Başkanım davan davamızdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika! Çavuşoğlu resmen duyurdu: Mısır'la anlaşabiliriz! Yunanistan çıldırmıştı...
Tavşan Adası'ndaki kral yolu 27 yıl sonra ilk kez ortaya çıktı!